АКТУАЛЬНО

24 травня дивіться прем'єру документального фільму про єпархію Святого Володимира Великого в Парижі

АНОНСНеділя, 24 травня 2020, 21:00
24 травня о 21:00 в ефірі «Живого ТБ» відбудеться прем’єра фільму «Жити соборно: історії з Паризької єпархії». Фільм складається з восьми частин, кожна з яких розкриває різні аспекти життя Української Греко-Католицької Церкви у Франції, Бельгії, Нідерландах, Люксембурзі та Швейцарії. Режисер фільму — Петро Дідула.

«Відродження старих парафій і творення нових місій. Паломництва до Люрду і єпархіальні собори. Праця з українськими мігрантами і гостинність до неукраїнців. Спадщина Анни Ярославни, королеви Франції. Святкування і скромне спільне життя. Все це віддзеркалено у кадрах стрічки. Вона покликана не лише ознайомити глядача з життям та діяльністю єпархії, а й дати відповідь на запитання: яким має бути свідчення УГКЦ на теренах Західної Європи», — зазначає владика Гліб Лончина, апостольський адміністратор Паризької єпархії.

Зокрема, документальна стрічка розповідає про служіння одруженого католицького священника в Бельгії; про роль, яку в Українській Греко-Католицькій Церкві може мати людина без жодного українського коріння; про братерські стосунки між священниками і мирянами. «В центрі уваги фільму — люди, що творять цю єпархію», — наголошує режисер Петро Дідула.

«Структурно і матеріально чи не найскромніша церковна одиниця Української Греко-Католицької Церкви, Паризька єпархія святого Володимира Великого, відважилася на духовну пригоду, — ділиться владика Борис Ґудзяк, перший єпарх Паризький (2013-2019), сьогодні — архиєпископ і митрополит Філадельфійський. — Духовенство та вірні спільно вирішили жити в мирі, радості та служінні Богові й ближньому. Викликів багато. Громада від громади кардинально відрізняються, але спільним є переконання, що Господь працює у нашій історії, у кожній з цих громад, у кожній особі. Будучи зараз далеко, можу засвідчити, що участь у пригодах Паризької єпархії належить до найцінніших досвідів мого життя».

«Фільмування тривало з 2016 до 2019 року, тому життя Паризької єпархії показане в ретроспективі, — розповідає владика Гліб Лончина. — Сьогодні багато що змінилося, але фільм залишається свіжим, бо цей експеримент живе, розвивається у нових вимірах й формах, стикається з новими викликами».

Також стрічку можна буде переглянути англійською і французькою мовами на Ютуб-каналі єпархії.

«Сподіваємося, що фільм “Жити соборно” стане знаком надії, єдності та солідарності у час пандемії. Віра у Воскресіння, стосунки людини з Богом і ближнім, соборність — ось наскрізні теми фільму», — каже Ольга Вох, співпродюсерка фільму.

Служба комунікації Паризької єпархії

ПУБЛІКАЦІЇ

«Символ віри»: Ісус Христос – Бог чи людина?23 січня

У 36-му випуску відеопроєкту «Блаженніший Святослав: #доступно_про_важливе» Глава УГКЦ роздумав над третім членом «Символу віри»: «Він...

МЕДІА
Prev Next