АКТУАЛЬНО

30 травня в Чернівцях Глава УГКЦ коронує ікону «Надія безнадійних»

АНОНСНеділя, 30 травня 2021, 09:45
У неділю, 30 травня 2021 року, Блаженніший Святослав, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви, із душпастирським візитом відвідає Чернівецьку єпархію. Патріарх коронує чудотворну ікону Божої Матері «Надія безнадійних» і очолить Архиєрейську Божественну Літургію з нагоди 200-річчя катедрального собору Успіння Пресвятої Богородиці.

Ікона буде коронована золотими коронами, які напередодні благословив Святіший Отець Франциск на приватній аудієнції у Ватикані.

Урочистість розпочнеться о 10:00 в катедральному храмі в Чернівцях (вул. Руська, 28). Відтак Отець і Глава УГКЦ звершить Архиєрейську Божественну Літургію. Після Літургії відбудеться Чин посвяти Чернівецької єпархії під покров Богородиці. Богослужіння у прямому ефірі транслюватиме «Живе телебачення».

«Коронація є знаком подяки вірних, паломників і духовенства Чернівецької єпархії за численні ласки і благодаті, зцілення, заступництва, отримані внаслідок молитви до Матері Божої перед її іконою "Надія безнадійних". Ця ікона стала знаком єдності духовенства та вірних єпархії, місцем зустрічі під час нічних чувань», – розповів владика Йосафат Мощич, єпарх Чернівецький УГКЦ, в інтерв’ю з цієї нагоди.

Пригадуємо, що владика Йосафат запрошує всіх духовно єднатися в урочистому святкуванні за допомогою онлайн-трансляції урочистих богослужінь. А тих, хто буде в Чернівцях, – прийти до храму чи на подвір’я, зберігаючи усі карантинні норми. «Запрошую всіх стати свідками цієї історичної події», – каже єпископ в інтерв’ю.

Читайте також Інтерв'ю з владикою Йосафатом Мощичем про ікону, її реставрацію та роль Богородиці в житті Чернівецької єпархії

Довідка

Іконі «Надія безнадійних» близько 400 років. Вона написана на полотні та є реплікою відомої Ченстоховської Богородиці. Друга частина ікони – ангели – написана на дереві в часи відкриття катедрального храму Чернівецької єпархії УГКЦ в 1821 році.

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава у свято Воздвиження чесного і животворного хреста Господнього28 вересня

Розгорнімо для себе в Господньому хресті книгу Божого об’явлення. Розгорнімо книгу правди про те, якою є повнота досвіду життя людини....

МЕДІА
Prev Next