АКТУАЛЬНО

БФ «Карітас-Львів» готується до виставки-ярмарку «Веселе рукоділля»

АНОНСЧетвер, 03 грудня 2015, 11:00
У «Центрі соціальної допомоги» БФ «Карітас-Львів УГКЦ» 3 грудня 2015 року відбудеться виставка-ярмарок «Веселе рукоділля». Реалізація цього заходу здійснюється за підтримки Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради. Фінансова підтримка становить 2900 грн. На ці кошти були закуплені необхідні заготовки, папір, фарби, стрічки і т.д. Тож, таким чином особи літнього віку виготовляють власноруч вироби, зокрема, новорічні і різдвяні листівки, картини, різдвяні віночки, ялинкові прикраси, святкові свічки, браслети. Ці вироби реалізовуватимуться на виставці-ярмарку. Виручені кошти підуть на подальшу діяльність «Центру соціальної допомоги». Пише прес-служба БФ «Карітас-Львів».

Метою заходу є підтримка та розвиток творчого потенціалу самотніх малозабезпечених людей та інвалідів похилого віку. У рамках акції проводяться також майстер-класи. Один з майстер-класів провів член Спілки художників України, викладач образотворчого мистецтва Тарас Носар, вимушений переселенець з Донецька. Також для допомоги запрошено студентів Львівського вищого художнього професійного училища.

Проект «Соціальний центр для потребуючих міста» започаткований спільно з «Просвітою» у 2004 році. Його ціллю було допомогти одиноким літнім львів’янам, які перебувають у скрутному матеріальному становищі та проживають у незадовільних побутових умовах. За час своєї діяльності користувачі Центру брали участь у всіх суспільно-важливих заходах, що проводились як церковною, так і міською, обласною владою Львова.

Після завершення проекту, з огляду на соціальні потреби та бажання осіб похилого віку бути соціально активними та корисними суспільству, БФ «Карітас-Львів УГКЦ» продовжив діяльність «Центру соціальної допомоги», не зважаючи на відсутність окремого фінансування.

Щодня з 12.00 год. до 16.00 год. особи літнього віку збираються у приміщенні «Центру соціальної допомоги» за адресою вул. Івана Франка, 9. Тут вони мають можливість спілкуватись, проводити разом час, обговорювати наболіле. Жваву бесіду доповнює гарячий чай чи кава, а також смачні канапки. У центрі можна скористатись послугами пральні та душу. Час від часу організовуються екскурсії, спільні поїздки, творчі вечори, перегляди фільмів. Щосереди приходять студенти-практиканти п’ятого курсу Львівської духовної семінарії Святого Духа. Вони проводять морально-духовні бесіди, заняття з історії церковної музики та вивчення Біблії, ведуть екскурсії по Львову, розповідають про історію визначних культурних пам’яток і храмів. Користувачі проекту разом із семінаристами відвідали Крехівський монастир, побували у с. Раковець, що поблизу Львова, яке відоме своїм цілющим джерелом.

Щодня у центрі буває близько 10-15 осіб, загалом постійно послугами центру користуються 32 осіб.

Департамент інформації УГКЦ

 

ПУБЛІКАЦІЇ

Нижньовартовськ, Мегіон, Радужний, Лангепас: слідами УГКЦ… на Сибір11 жовтня

Нижньовартовськ, Мегіон, Радужний, Лангепас…Про ці населенні пункти далекого Сибіру знаємо хіба що з фільмів та чули із розповідей. І...

МЕДІА
Prev Next