АКТУАЛЬНО

Блаженніший Святослав та Оксана Забужко запрошують ставити запитання про «Апокриф» Лесі Українки

АНОНСЧетвер, 04 лютого 2021, 16:00
У четвер, 4 лютого, о 16:00 в прямому ефірі «Живого телебачення» відбудеться програма «Відкрита Церква». Її учасниками будуть Блаженніший Святослав та Оксана Забужко, які є співавторами книжки «Леся Українка «Апокриф»: Чотири розмови про Лесю Українку». Презентація видання відбулася в онлайн-форматі в червні минулого року також на «Живому ТБ».

Головна ідея програми: дати нагоду читачам книжки поставити її авторам свої запитання, адже в червні 2020 року видання було тільки презентовано і тоді не було запитань щодо її змісту. Видавництво «Комора», яке видало «Апокриф», запрошує читачів поставити до Оксани Забужко і Блаженнішого Святослава свої запитання у формі, яку знайдете за цим посиланням: https://bit.ly/3oF5eAB.

Також запрошуємо всіх охочих взяти участь у нашому ефірі через ZOOM. Для цього за 10 хвилин до початку вам потрібно зайти за посиланням: https://us02web.zoom.us/j/85777137103.

Ті, хто долучиться до події через ZOOM, у чаті зможуть писати свої запитання до учасників презентації. Автори кращих запитань будуть виведені в ефір і зможуть поставити їх особисто.

Прямий ефір програми можна дивитися на каналі «Живого ТБ» у ютубі або сторінці «Живого ТБ» у фейсбуку .

Про книжку:

Cкладні й глибоко драматичні стосунки Лесі Українки з християнством, котрі cтановлять ядро її зрілої творчості, ніколи ще не були предметом професійного богословського аналізу. Московська синодальна цензура забороняла твори письменниці «за безбожництво», радянська комуністична хвалила «за атеїзм» і водночас ті самі п’єси не допускала на сцену.

Тож смисл тієї запеклої «релігійної війни», яку провадять герої Лесі Українки і вона сама з офіційною Церквою, залишався для читача закритим аж до сьогодні, коли Предстоятель УГКЦ Блаженніший Святослав і письменниця Оксана Забужко зустрілися, щоб обмінятися думками про твори Лесі Українки на сюжети з євангельської та ранньохристиянської історії. Пропоноване видання містить записи чотирьох таких розмов, а також аналізовані тексти Лесі Українки в авторській редакції.

Ознайомитись із уривками книги можна тут: https://komorabooks.com/obraz-yudy-u-p-yesi-lesi-ukrayinky-na-poli-krovi/.

Книгу «Леся Українка «Апокриф»: Чотири розмови про Лесю Українку» можна придбати на сайті Церковної крамниці УГКЦ.

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава на інтронізації екзарха Німеччини та країн Скандинавії владики Богдана Дзюраха19 квітня

Бути християнином, приймати хрещення Христове означає бути готовим послужити. Причащатися Його Тіла і Крові означає мати силу здійснити це...

МЕДІА
Prev Next