АКТУАЛЬНО

Блаженніший Святослав запрошує до спільної молитви за єдність християн

АНОНСНеділя, 26 січня 2020, 18:00
У неділю, 26 січня 2020 року, о 18.00 в рамках Тижня молитов за єдність християн відбудеться міжконфесійний Молебень у храмі Святого Василія Великого Української Греко-Католицької Церкви за адресою: м. Київ, Вознесенський узвіз, 7 (біля Львівської площі).

Цього дня молитимуться: Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, єпископи католицької, православної та протестантських Церков, які спільно з християнами всього світу солідаризуються у своєму бажанні єдності.

Головною темою роздумів і гаслом цьогорічного Екуменічного тижня будуть слова з Діянь апостолів: ”Будьмо милосердні” (Ді. 28, 2), – роздумувати над якими буде владика Олександр (Драбинко), митрополит Переяславський і Вишневський, керуючий Переяславсько-Вишневською єпархією Православної Церкви України.

Цього разу матеріали для екуменічної молитви підготували християнські Церкви Мальти, які щороку на початку лютого згадують день, коли до їхнього острова прибув гнаний вітром і бурею корабель із римськими в’язнями, серед яких був і святий апостол Павло. Апостол народів так описує ці події: “Тоді місцеві жителі острова Меліта виявили до нас велике милосердя, бо запалили вогонь, ішов бо дощ і був холод, і прийняли усіх” (Ді. 28, 2).

Без сумніву, ті, хто “виявив велике милосердя” Павлові та його товаришам, ще не знали Ісуса Христа, але завдяки їхній гостинності та відкритості до ближнього, вдалося об’єднати всіх, “щоб спасіння Боже прийшло до всіх народів” (Ді. 28, 28).

У події корабельної аварії, яка представляє драму людства перед обличчям загрозливої сили природних стихій, підкреслюється момент, як під час шторму й катастрофи різні між собою люди, з відмінними поглядами, живі й здорові дістаються до берега разом, огорнуті Божою любов’ю й провидінням.

У цьому контексті вказується на очевидну аналогію із сучасністю, коли чимало людей долають такі самі перешкоди в такому самому морі життя, адже місця, описані у Святому Письмі, пов’язані з мігрантами сьогодення. Їхні життя наражаються не лише на природні сили, а й на байдужість з боку політичних, економічних і людських сил.

Сьогодні багато людей здійснюють однаково небезпечні подорожі сушею та морем, тікаючи від стихійних лих, війни та бідності. Таким чином, розповідь з Діянь апостолів акцентує на тому, що гостинність – необхідна чеснота в шуканні єдності між християнами.

Комісія УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин


ПУБЛІКАЦІЇ

«Духовне батьківство — про рідних та родину», - п. Марія Рипан у проєкті «Сім штрихів до портрета» 21 жовтня

Вона повертає наш погляд насамперед до родинного коріння Блаженнішого Любомира - духовного батька України, кажучи, що він "походить із...

МЕДІА
Prev Next