АКТУАЛЬНО

Частинка Хреста Господнього перебуватиме в Івано-Франківську

АНОНСП'ятниця, 27 вересня 2019, 08:00
У п’ятницю, 27 вересня, коли наша Церква відзначатиме велике свято – Воздвиження Чесного і Животворного Хреста Господнього, в Івано-Франківську кожен охочий зможе вшанувати частинку з того самого Хреста, на якому розіп’яли нашого Божественного Спасителя.

Реліквію, з благословення архиєпископа і митрополита Івано-Франківського Володимира Війтишина, виставлять для привселюдного вшанування в архикатедральному соборі Воскресіння Христового (м. Івано-Франківськ, м-н Шептицького, 22).

Як повідомив парох храму митр. прот. Юрій Новіцький, частка Хреста Господнього перебуватиме в храмі з 27 вересня по 4 жовтня цього року.

«Це прекрасна можливість в ці дні, коли вшановуємо св. Хрест Господа нашого, прийти та помолитися, приклонитися та поцілувати цей хрест, бо ж це – ціна Божої любові до нас», - каже о. Юрій.

B рамках урочистостей в сам день празника – 27 вересня, в святині служитимуться богослужіння за святковим розпорядком:

08:00 - Божественна Літургія за всяке прошення; благословення св. Хрестом, приватна молитва
10:00 - Божественна Літургія за парафію; благословення св. Хрестом, приватна молитва
12:00 - Божественна Літургія за парафію; благословення св. Хрестом, приватна молитва
14:00 - Божественна Літургія за здоров'я; благословення св. Хрестом, приватна молитва
17:00 - Божественна Літургія; благословення св. Хрестом, приватна молитва

В усі інші дні (крім неділі) розпорядок богослужінь буде незмінним:

08:00 - Божественна Літургія за всяке прошення; благословення св. Хрестом, приватна молитва
09:30 - Божественна Літургія за здоров'я (у середу та суботу – за померлих); благословення св. Хрестом, приватна молитва
18:00 - Божественна Літургія за здоров'я; благословення св. Хрестом, приватна молитва

Довідково:

Згідно з історією, рівноапостольний імператор Костянтин, щоб відшукати Хрест, на якому був розп'ятий Ісус Христос, направив до Єрусалиму свою матір, благочестиву царицю Олену, забезпечивши її посланням до патріарха Єрусалимського Макарія.

Свята цариця Олена, яка до того часу була вже в похилому віці, з наснагою взялася за виконання доручення. B Єрусалимі їй вказали на одного єврея, який повідомив, що Хрест закопаний там, де стоїть капище Венери. Це капище зруйнували, звершили молитву, почали копати землю. Незабаром були виявлені Гріб Господній і неподалік від нього три хрести, дощечка з написом, і чотири цвяхи, що пронизали тіло Ісуса Христа.

Для того, щоб дізнатися, на якому з трьох хрестів був розп'ятий Спаситель, по черзі поклали хрести на небіжчика. Згідно з переказами, коли був покладений Хрест Господній, мрець ожив і побачивши воскреслого, всі зраділи, що знайдено Животворний Хрест. Ця урочиста подія відбулася в 326 році. З Константинополя свята Олена привезла з собою частину животворного древа і цвяхи. Відтоді частини Хреста Господнього зберігаються в храмах у всьому світі.

 

Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ


ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава у день свята Воздвиження чесного і животворного Хреста28 вересня

Сьогодні Христова Церква святкує одне з найбільших свят у році – Воздвиження чесного і животворного Хреста.

МЕДІА
Prev Next