АКТУАЛЬНО

Глава УГКЦ відкриє на Тернопільщині меморіал пам’яті жертвам псевдособору 1946 року

АНОНСП'ятниця, 17 листопада 2017, 13:11
У п’ятницю, 17 листопада, Блаженніший Святослав, Глава Української Греко-Католицької Церкви відвідає Тернопільщину.

Як повідомили у прес-службі облдержадміністрації, за його участю в селі Мушкатівка Борщівського району відбудеться посвята та відкриття меморіалу пам’яті жертвам псевдособору 1946 року. За інформацією ОДА, такий меморіал споруджують уперше і він поки єдиний в Україні.

«8 березня 1946 року на Свято-Юрській горі у Львові відбувся так званий псевдособор, на якому, за наказом Сталіна, була ліквідована Українська Греко-Католицька Церква. Псевдособор, по суті, узаконив репресії проти греко-католиків, тисячі священиків та вірян відправили на заслання і кинули у тюрми, а Церкву насильно приєднали до Російської Православної Церкви. Запрошуємо спільно помолитися за душі страчених», – ідеться в повідомленні.

Зазнали терору і священнослужителі мушкатівської церкви Петра і Павла, зазначають в ОДА. Отців Всеволода Лещишина та Василя Білінського було заарештовано і засуджено.

Відтак, через 70 років після цих подій, у пам’ять про замордованих священиків і вірян на території церкви в Мушкатівці освятять меморіал пам’яті жертвам псевдособору 1946 року.

zik.ua

ПУБЛІКАЦІЇ

«Богослов’я − це своєрідний мозок Церкви, це її інтелектуальне життя!» − десять тез про богослов’я в Україні14 грудня

Перспективи розвитку богослов’я в Україні обговорювали в прямому ефірі програми «Відкрита Церква. Діалоги». Гостем студії «Живого ТБ» був...

МЕДІА
Prev Next