АКТУАЛЬНО

На «Живому телебаченні» започатковують «Ісусову молитву» онлайн

АНОНСНеділя, 07 лютого 2021, 20:00
Вже цієї неділі, 7 лютого 2021 року, на «Живому телебаченні» о 20:00 транслюватимуть «Ісусову молитву». Нагадаємо, що від жовтня 2020 року, починаючи від свята Покрову Пресвятої Богородиці, усі охочі долучаються до онлайн-трансляцій молитви на вервиці. А тепер щонеділі буде можливість помолитися також «Ісусову молитву».

«Було розуміння, відчуття,  що не потрібно творити окремої трансляції «Ісусової молитви». Наприклад, «Вервиця» щодня о 20:00, а «Ісусова молитва» о 21:00. Чому? Бо тоді було б дві різні групи вірян: одні молилися б «Вервицю», а інші – «Ісусову молитву».  А ми хочемо, щоб усі користали із духовного багатства нашої східної традиції, нашої Церкви, де рівно можуть співіснувати молитва на вервиці та молитва на чотках. Тому в неділю, один раз на тиждень, буде «Ісусова молитва», а в інші дні – «Вервиця» до Богородиці», – розповів у своєму коментарі о. Ігор Яців, керівник Департаменту інформації УГКЦ.

Як відбуватиметься «Ісусова молитва»? Вона буде співана. Хочемо і для цього робимо всі необхідні кроки, щоб в один день у молитві єдналися дві різні спільноти в двох різних містах, у двох різних країнах. Наприклад, у цю неділю, якщо вдасться подолати технічні перешкоди, у молитві будуть єднатися спільноти зі Львова і Рима. На початку трансляції буде духовне впровадження в молитву.

Ісусова молитва починається, як і щоденні молитви, «звичайним початком» (церковнослов’янською «начало обичне»): «Царю Небесний», «Трисвяте», «Пресвятая Тройце», «Отче наш». Тоді 50-й псалом і аж до «Символу віри» включно. Після цього переходимо до «сотиці»: повторення 100 разів слів: «Господи, Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй нас, грішних». 25 разів буде співати перша локація, тоді 25 – друга, 25 – знову перша і 25 останніх – друга. Кожних 25 разів закінчуємо Богородичною молитвою «Достойно є».

Катехизм УГКЦ «Христос – наша Пасха» пояснює: «Наша духовна традиція через століття донесла до наших днів досвід глибокої і водночас простої молитви, яка полягає в постійному повторюванні слів: «Господи, Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй мене, грішного». Через безнастанне взивання імені Ісуса Христа молитву називають Ісусовою. Практика Ісусової молитви має за мету закоренити в нашому нутрі, у нашому серці постійне й живе усвідомлення Божої присутності».

До зустрічі на молитві!

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава на інтронізації екзарха Німеччини та країн Скандинавії владики Богдана Дзюраха19 квітня

Бути християнином, приймати хрещення Христове означає бути готовим послужити. Причащатися Його Тіла і Крові означає мати силу здійснити це...

МЕДІА
Prev Next