АКТУАЛЬНО

При соборі Святої Софії покажуть документальний фільм про Йосифа Сліпого

АНОНСНеділя, 18 лютого 2018, 17:00
У неділю, 18 лютого, з нагоди завершення Року патріарха Йосифа Сліпого та 125-ї річниці з дня народження великого українця при прокатедральному соборі Святої Софії відбудеться показ документального фільму режисера Олени Мошинської “Справа “Рифи".

Переглянути фільм можна буде об 11:45 та о 17:00.

Фільм "Справа "Рифи" охоплює період з 1945 по 1963 роки та розкриває не відомі широкому загалу обставини арешту, ув’язнення та звільнення Йосифа Сліпого. Особливу увагу приділено історичним подіям та визначним особистостям того періоду, їх впливу на долю патріарха Йосифа Сліпого. Героями фільму стали папа Іван ХХІІІ, президент США Джон Кеннеді, генеральні секретарі ЦК КПРС Йосип Сталін та Микита Хрущов.

Назву стрічці дала агентурна справа "Рифи", яка зберігається в архіві СБУ України. У 33 томах справи докладно задокументовано, як радянська влада розробляла та втілювала в життя план знищення Української Греко-Католицької Церкви та її Глави Йосифа Сліпого. Ці документи, які радянська репресивна система дбайливо збирала та зберігала, стали основою фільму.

До стрічки увійшли свідчення учасників та очевидців подій, коментарі істориків з України, Італії, США, унікальні кадри кінохроніки, які знімальна група розшукала в українських та іноземних кіноархівах.

Прес-служба товариства "Свята Софія"

 

ПУБЛІКАЦІЇ

Праведник України, парох Майданека, покровитель греко-католицьких священиків: штрихи до портрету блаженного Омеляна Ковча25 березня

Цього року припадає 135-річчя з дня народження блаженного священномученика Омеляна Ковча та 10-та річниця проголошення покровителем...

МЕДІА
Prev Next