АКТУАЛЬНО

Про історичні постаті УГКЦ та їхню роль у культурно-просвітницькому та національному відродженні говоритимуть у Коломиї

АНОНСП'ятниця, 18 жовтня 2013, 09:10
18 жовтня Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені о. Й. Кобринського спільно з Прикарпатським національним університетом імені В. Стефаника за підтримки Івано-Франківської обласної ради, Івано-Франківської обласної державної адміністрації та Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ проводить Всеукраїнську наукову конференцію “Історичні постаті УГКЦ та їх роль у культурно-просвітницькому та національному відродженні”, присвячену 1025-річчю Хрещення України-Русі.

Участь у конференції візьмуть науковці в галузі історії, богослов’я, етнографії, мистецтвознавства з Івано-Франківщини, Львівщини, Тернопільщини, Рівненщини та Донеччини.

На пленарному та секційних засіданнях ітиметься про наукові та історико-краєзнавчі дослідження з вивчення ролі Греко-Католицької Церкви в українському національному відродженні XIX-XX ст. Буде звернено увагу на священичі родини та їхнє значення в громадсько-культурному житті Галичини, діяльність УГКЦ в роки воєнних лихоліть XX ст., розглядатиметься капеланство як релігійно-церковний феномен, висвітлюватиметься робота духовенства в підпіллі та еміграції.

У рамках конференції відбудеться відкриття виставки творів сакрального мистецтва членів Спілки іконописців України - молодих художників і випускників Львівської національної академії мистецтв, зокрема кафедри сакрального мистецтва, які розробляють та виконують проекти розпису церков і комплексів ікон для іконостасів.

За матеріалами конференції планується видання наукового збірника. Початок конференції о 10-й годині. Детальніше про участь на сайті

Прес-служба Коломийсько-Чернівецької єпархії

 

ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава у 24-ту неділю по Зісланні Святого Духа23 листопада

Доступ до зцілення, доступ до священнослужителя, доступ до Святих Таїнств у Церкві є якраз тим моментом, коли Христос торкається, тому має...

МЕДІА
Prev Next