АКТУАЛЬНО

Ставити перед собою духовну мету закликають учасників прощі у Зарваницю

АНОНССубота, 13 липня 2019, 13:07
Загальнонаціональна проща до Марійського духовного центру «Зарваниця» відбудеться 13-14 липня. Піша проща з Тернополя розпочнеться 12 липня. О 7.00 в архикатедрадьному соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці відбудеться Божественна Літургія. Вихід колони о 8.30.

Детальніше про цьогорічну прощу розповіли архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василь Семенюк та голова Молодіжної комісії Тернопільсько-Зборівської архиєпархії отець Орест Павліський. Молитися з десятками тисяч паломників прибуде Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав. Традиційно відбудеться багатотисячний похід зі свічками від парафіяльної церкви до чудотворного місця, де єпископи, священники та вірні молитимуться Молебень до Богородиці та проситимуть у Матері Божої заступництва для нашого народу та миру для України.

- Зарваниця – одна з найбільших відпустових Марійських центрів, – зазначив митрополит Василь Семенюк. – Вона належить до 20 найбільших відпустових місць Європи. Цьогорічна проща приурочена до 30-ліття виходу Української Греко-Католицької Церкви з підпілля та присвячена молитві за мир в Україні. Ми вже звикли до війни і знеохотилися в молитві за мир, але потрібно робити це спільно і наполегливо. Ми маємо випросити того миру в Бога через заступництво Пресвятої Богородиці.

На прощу прибудуть митрополити та єпископи УГКЦ, закордонні гості – владика Ян Граубнер, архиєпископ і митрополит Моравський  (Чехія); владика Стефан Зекор (Stefan Zekorn), єпископ-помічник Мюнстерської єпархії (Німеччина); о. Андрій Євчук, Секретар Нунціатури в африканських країнах Замбії й Малаві; монсеньйор Йосеф Ґрек, перший секретар Апостольської нунціатури в Україні. Завітають також священники зі США, Канади та Польщі. До Зарваниці прибудуть прочани майже з усіх областей Украхни, зокрема й Криму. До Марійського духовного центру йтимуть піші прощі з Тернополя, Хмельницького, Кам’янця-Подільського, Івано-Франківська та інших міст. За словами владики Василя, вечірню Святу Літургію буде співати молодіжний хор із м. Вишгород.

- Ми очікуємо кілька тисяч паломників, – додав митрополит. – Хочу нагадати, що упродовж року в Зарваниці відбувається 16 професійних прощ. Я щиро запрошую усіх на Загальнонаціональну прощу, щоб спільно, єдиними устами і єдиним серцем, прославити Господа Бога і вимолили щедрих ласк для нашого українського знедоленого народу, а найперше – миру і спокою. Проща – це час зустрічі з Богом, примирення з Творцем, тому піша проща є найбільш досконалою жертвою паломників, наголошують організатори.

Піша хода чисельністю у понад тисячу осіб вирушить із Тернополя до Зарваниці  в п’ятницю, 12 липня. Долучатися можуть усі охочі.  Збір паломників відбудеться вранці поблизу архикатедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці.

- Піша проща розпочнеться зі Святої Літургії о 7-й годині, – розповідає голова Молодіжної комісії Тернопільсько-Зборівської архиєпархії отець Орест Павліський. – Після неї буде формування колони. Запис паломників відбуватиметься біля катедри та біля пам’ятника Данила Галицького. Реєстуватимуть не лише прочан, а і їхні валізи. Багаж традиційно везтимуть окремим транспортом. Окрім аніматорського, буде й духовний супровід учасників прощі. Кожна група матиме свого священника, який супроводжуватиме людей, сповідатиме їх. Традиційно на ночівлю колона зупиниться у Стусові. Тут відбудеться Свята Літургія. Ночуватимуть паломники в закладі, призначеному для хворих дітей, проте ліжками організатори не забезпечують. Тому закликають паломників  взяти із собою намети та каримати. Окрім того, потрібно мати особистий посуд, медикаменти, сонцезахисні засоби, препарати від укусів комарів, головний убір, дощовик, зручний одяг і взуття. Обов’язкові духовні елементи прощі – вервечка і молитовник.

- Усі, хто вирушить на прощу, мають неодмінно сповідатися і причащатися, щоб отримати повний відпуст, – наголошує отець Орест. – Першого дня будуть зупинки у Мишковичах і Микулинцях, де люди зможуть відпочити і перекусити. Другого дня колона зупинятиметься також у Тютькові та Золотниках. Організатори наголошують, що піша проща – це не туристична мандрівка, тому паломники мають подбати про пристойний одяг, багато молитися, по змозі постити. Результат прощі – це не випробування відстанню, а вимолювання ласк у Пресвятої Богородиці. Тому дуже важливо, щоб прочани ставили перед собою духовну мету, задля якої вони долають шлях пішки. Управління транспорту Тернопільської міської ради забезпечує всі тернопільські парафії автобусами для тих прочан, які не можуть іти пішки, але хочуть долучитися до прощі.

Програма прощі:

Субота, 13 липня

16.00 - Зустріч молоді з Блаженнішим Патріархом Святославом (каплиця біля парафіяльної церкви).

18.30 - Вечірня (каплиця біля парафіяльної церкви).

19.30 - Архиєрейська Божественна Літургія (каплиця біля парафіяльної церкви).

22.00 - Похід зі свічками до чудотворного місця.

22.30 - Молебень до Пресвятої Богородиці (площа біля собору).

00.00 - Панахида за загиблими воїнами в АТО.

00.30 - Освячення води. Хресна дорога.

00.30 - Духовно-мистецька програма (співоче поле).

00.30 - Нічні чування (собор, підземна церква, парафіяльна церква, надбрамна церква та церква Пресвятої Євхаристії).

Неділя, 14 липня

07.00 - Утреня (собор).

08.30 - Похід владик і священників від собору до подіуму на чудотворному місці. Привітання владик.

09.00 - Архиєрейська Божественна Літургія, освячення води та релігійної атрибутики.

11.30 - Божественна Літургія (каплиця біля парафіяльної церкви).

12.00 - Божественна Літургія (собор).

14.00 - Божественна Літургія (собор). 

Пресслужба Тернопільсько-Зборівської архиєпархії


ПУБЛІКАЦІЇ

Нове прочитання Лесі Українки в розмовах Блаженнішого Святослава з Оксаною Забужко20 жовтня

Наскільки знаною для нас є постать Лесі Українки сьогодні? Зазвичай, наше перше (і, мабуть, останнє) знайомство з творчістю письменниці...

МЕДІА
Prev Next