АКТУАЛЬНО

У Львові відкриють Музей митрополита Андрея

АНОНССубота, 29 серпня 2020, 12:00
29 серпня 2020 року у Львові відкриють Музей митрополита Андрея. Розпочнеться подія о 12:00 у храмі Блаженного священномученика Климентія зі слова Львівського митрополита Ігоря Возьняка.

Після вступних і подячних слів представників влади, директора  Львівського музею історії релігії, а також директора нововідкритого музею о. Севастіяна Дмитруха, присутні перейдуть у каплицю митрополита Андрея (на території музею) де владика Ігор звершить чин освячення каплиці. Опісля гості зможуть оглянути унікальну експозицію, де будуть представлені особисті речі праведного митрополита Андрея.  Отець Севастіян підкреслює, що повністю експозицію розмістити на першому поверсі не вдасться. Верхні поверхи колишніх монастирських келій поки що займає університет МВС.

«Не всі речі митрополита Андрея будуть виставлені. Тому що цієї площі на першому поверсі є замало. Ми зверталися і до Львівської міської ради, і до Львівської обласної адміністрації, щоб нам передали цілий церковний будинок. Адже є закон, виданий ще Президентом Кучмою про те, що сакральні споруди повернути Церкві. А їх тут, на вулиці Кривоноса, повернули поліції, Церкві не повернули», – каже о. Севастіян. 

Зауважимо, що Львівська міська рада докладає всіх зусиль, щоб всі приміщення на вулиці Кривоноса, 1 повністю були передані Церкві і музей мав змогу функціонувати відповідно до поставленої мети. «Міський голова Львова Андрій Садовий скерував вже не один лист до Міністра внутрішніх справ з проханням передати ці приміщення Церкві. Адже історична справедливість має бути відновлена. Місто активно долучається до творення цього знакового музею на мапі Львова», – підкреслив директор Департаменту «Адміністрація міського голови» Львівської міської ради Євген Бойко. 

Як поінформували в  управлінні історичного середовища Львівської міської ради, на першому поверсі будинку на вул. Кривоноса, 1, де в суботу відкриють музей, було проведено чимало реставраційних робіт: «Було відновлено стіни, склепіння, підлоги, також санвузли. Вікна замінені на дерев’яний склопакет. Тобто проведені такі роботи, щоб музей міг розпочати своє функціонування. Також є присутні кам’яні вставки у стінах, це буде певною окрасою музею». 

За словами директора музею, настоятеля храму Блаженного священномученика Климентія Шептицького  о. Севастіяна Дмитруха, музей має стати великим науково-дослідницьким центром: «Ми прагнемо створити музей як цілий науково-дослідницький центр про родину Шептицьких, про митрополита Андрея Шептицького. Тому потребуємо, щоб усе суспільство приходило сюди і працювало. Після цього відкриття будемо провадити презентації музею для академії мистецтв, коледжу Труша, для поліції, істориків, гідів міста Львова, духовенства, монашества, будемо збирати людей, відповідно до їхніх професій, будемо творити Андріївські читання, читання творів митрополита Андрея».

Додамо, що о. Севастіян Дмитрух – знаний фахівець сакрального мистецтва у Львові, зібрав понад півтисячі речей митрополита Андрея Шептицького, його брата блаженного Климентія, родини Шептицьких-Фредрів. У його колекції, яку експерти називають унікальною, – ікони, картини, скульптури, давні книги, предмети вжитку, зокрема посуд, яким користувався митрополит, його печатки з гербом. Є і одяг владики – білий лляний плащ, головні убори, пояси, омофор. Після смерті митрополита Андрея Шептицького, 1 листопада 1944 року, його особисті речі забрали монахи і зберегли їх для сучасників.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами https://velychlviv.com

ПУБЛІКАЦІЇ

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій закликала до миру 12 квітня

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій звертається до всіх, у чиїй владі та компетенції зупинити вогонь і припинити обстріли,...

МЕДІА
Prev Next