АКТУАЛЬНО

У Верховній Раді України виставлять фотоекспозицію «Патріарх Йосиф Сліпий: «Бути собою!»

АНОНСВівторок, 11 квітня 2017, 14:04
У приміщенні Верховної Ради України (у кулуарах третього поверху) буде представлено банерну фотовиставку Інституту історії Церкви «Патріарх Йосиф Сліпий: «Бути собою!»”

Експозиція підготовлена Інститутом історії Церкви з нагоди 125-ліття від дня народження відомого церковного діяча та видатного сина українського народу. Відкриття експозиції відбудеться о 12:30 11 квітня 2017 р. в 72-річницю арешту митрополита Йосифа Сліпого та греко-католицьких єпископів.

Слово з нагоди відкриття виставки виголосять: Віктор Єленський, заступник голови Комітету, голова підкомітету з питань державної політики у сфері свободи совісті та релігійних організацій Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності; владика Богдан (Дзюрах), адміністратор Патріаршої курії УГКЦ; Олег Турій, проректор Українського католицького університету.

Виставка «Патріарх Йосиф Сліпий: «Бути собою!» розкриває основні етапи життя і діяльності Йосифа Сліпого: дитинство в с. Заздрість на Тернопільщині і здобуття освіти, покликання до священства і наукової діяльності, багатолітнє ректорство у Львівській духовній семінарії, вибір на наступника митрополита Андрея Шептицького, переслідування радянською владою, два арешти та 18-річне перебування в таборах ГУЛАГу, обставини звільнення з ув’язнення та переїзд до Рима.

Завдяки опублікованим архівним фото відображено його участь у засіданнях Другого Ватиканського Собору. Також експозиція висвітлює працю Блаженнішого Йосифа над розвитком духовного та культурно-освітнього життя українців у Римі: створення Українського католицького університету в Римі, будівництво собору Святої Софії, його численні подорожі для згуртування та підтримки «в розсіянні сущих» українців. Тексти на банерах підібрані тематично, це слова патріарха Йосифа із «Заповіту», що найкраще відображають його життєву позицію та його пророчу візію щодо майбутнього українського народу та української Церкви.

Довідково: Патріарх Йосиф – предстоятель УГКЦ у буремні роки тоталітарних переслідувань, довголітній незламний в’язень радянських таборів, людина великої сили духа і великих бажань, чоловік невтомної праці і глибоко ї мудрості, християнський подвижник і праведник.

rada.gov.ua

ПУБЛІКАЦІЇ

Дослідження PISA показало, що український учень не готовий до життя після школи19 лютого

Одним з основних завдань освіти – рівень підготовки дітей до життя. Та в Україні поки що домінує думка, що ми готуємо дітей до ВНЗ. Ще донедавна...

МЕДІА
Prev Next