АКТУАЛЬНО

«Гроші − це не єдиний спосіб, щоб чинити милосердя!» − кілька тез про Церкву і благодійність

Середа, 26 грудня 2017, 00:50
Що означає благодійність для українців? Чи готові ми жертвувати свої кошти та час для потребуючих? Відповіді на ці та інші запитання шукали у програмі «Відкрита Церква. Діалоги» у розмові з о. Тарасом Миляном, директором Фундації духовного відродження Львівської архиєпархії.
  • Українці хочуть робити добро! Проте вони бажають знати, як це добро діє, та активно брати участь у процесі. Багато молодих хлопців і дівчат намагаються «доторкнутися» до того, кому допомагають.
     
  • Гроші − це не єдиний спосіб чинити добро. Час найцінніше, що ми маємо. Він вартісніший від грошей. Тому, присвячуючи свій час добрій справі, ми насправді даємо значно більше від тих, хто виділяє кошти.
     
  • Не варто давати іншим непотрібні речі. Якщо вони непотрібні мені, то чи будуть потрібні іншому? Можливо, є речі, які ми не використовуємо, і тоді це справді варто віддати тому, хто потребує.
     
  • Є багато дітей навколо нас, які живуть у неблагополучних сім'ях, де батьки не можуть або не хочуть ними опікуватися. Не обов'язково чекати свята Миколая, щоб їм допомогти. Треба бути миколаями весь рік.
     
  • Найкраща допомога людям, яким не знаєш, як допомогти, − поручати їх Богові і молитися за них.
     
  • Завдання Церкви − благовістити та проголошувати Євангеліє. Якщо священик піде в бізнес, то він перестане бути священиком. Душпастир має об’єднувати людей, допомагати зустрітися тому, хто має, із тим, хто потребує.
     
  • Будь-які пожертви слід приймати з розумом. Потрібно вважати, щоб жертводавець не використав нас для злих цілей і ми не стали його «рабами».
     
  • Є чимало освітніх, культурних, духовних сфер, які не можуть cамі заробляти. Проте слід розуміти, що ті люди, які користуються цими сферами і підтримують їх, вкладають у власний розвиток.
     
  • Українці дуже щедрі, і досвід Фундації духовного відродження це підтверджує. За п’ять років діяльності ми не отримали жодного гранту від закордонних благодійних організацій. Усе, що робимо, – за кошти українців з усього світу!
     
  • Традиція бути меценатом має передаватися насамперед від батьків, а не від держави. Ми маємо надіятися на себе і об’єднуватися, щоб разом зміцнювати державу.
     
  • У свідомості молодих українців зараз закладено: не просто бути мільйонером, а жити гідно! Сьогодні є доволі заможних людей, які розуміють, що мають вкладати в освіту, у виховання, або в щось нове, яке згодом принесе свій плід.

 

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...