АКТУАЛЬНО

Круглий стіл на тему європейської інтеграції очима студентів та викладачів

Понеділок, 11 листопада 2013, 13:33
7 листопада в Національному університеті «Києво-Могилянська академія» відбувся круглий стіл на тему: «Євроінтеграційні перспективи України: сподівання та виклики». Ініціатором заходу виступило Київське товариство українських студентів-католиків «Обнова» спільно з НаУКМА. «Метою заходу, – ділиться духівник київської «Обнови» та організатор зустрічі, – було створити майданчик для студентської молоді, щоб поговорити з фахівцями українського політикуму, церковною ієрархією та представниками громадянського суспільства на тему, яка дуже цікавить студентів, - євроінтеграційних процесів України».
Зображення 1 / 2 Використовуйте клавіші для перегляду

На початку зустрічі від імені ректорату НаУКМА всіх учасників зібрання привітав проф. Костянтин Сігов. Відтак модератор зустрічі, о. Андрій Зелінський, ТІ, аспірант кафедри політології НаУКМА, запросив учасників круглого столу до слова. Марія Юрікова, заступник Голови представництва ЄС в Україні, розповіла про шанси України на підписання Угоди про асоціацію нашої держави з ЄС та про те, які вимоги потрібно для цього виконати. Про економічні аспекти вступу України в ЄС розповів Юрій Дерев’янко, народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією, член міжфракційного депутатського об’єднання «Європейський вибір». Позицію громадянського суспільства представив Ігор Когут, політичний експерт, голова ради Лабораторії законодавчих ініціатив. Духовне бачення обговорюваного питання висвітлили Предстоятель УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук) та Апостольський нунцій в Україні Архиєпископ Томас Галліксон.

Див. до теми: Блаженніший Святослав закликав українців не боятися євроінтеграції і надіятися передусім на Бога

Ось декілька думок про круглий стіл, озвучені студентами та викладачами: 

«Основний акцент із промови Блаженнішого Святослава я поставила б на такому: варто розвінчати міф, що інтеграція в ЄС є загрозою для міцної християнської родини. Навіть більше, як підкреслив Глава УГКЦ, Європі не менше, аніж Україні, потрібна здорова, добра,  християнська родина, бо вона є запорукою здорового суспільства. Інша цікава річ, про котру сказав Глава УГКЦ, – багато українців, які перебувають у Європі на роботі, є апостолами Христової Церкви...»

Христина Шонь, студент НаУКМА,
член київського товариства «Обнова»

Див. до теми: «Церкви бажають долучитися до дискусії про європейські цінності, яка відбувається в українському суспільстві», – Блаженніший Святослав  

«Блаженніший Святослав наголошував на необхідності дискусії про пріоритетні цінності для України, – дискусії в громадянському суспільстві країни. Дуже важливо, що така дискусія відбувається в передовому університеті України і що вона залучила до обговорення так багато молоді, бо це наше майбутнє. Ключовими питаннями цієї зустрічі є надії і страхи.  Говорячи про надії, слід зауважити, що багатьом українцям властиво дуже швидко розчаровуватися, якщо негайно не справджуються обіцянки політиків. Але не варто очікувати, що завтра рішенням якогось владного чоловіка щось відразу зміниться, чи то на краще, чи то на гірше. Іншими словами, ні політичного, ні правового, ні економічного буму не буде, зокрема й 29 листопада. Відбудеться те, що об’єктивно зумовлено суспільним, політичним, дипломатичним підґрунтям. Ми будемо надіятися на становлення України як держави у світі і на нашу активну участь у її розвитку. Згідно зі словами архиєпископа Володимира Стернюка, немає безбожних часів. Ми надіємося збудувати справжнє християнське суспільство. Що ж до страхів, то вони подібні до страхів пацієнта, який повинен пройти медичне обстеження і боїться дізнатися правду про себе. Можливо, ті виклики, які постали перед українським суспільством, – і це стосується не лише асоціації з Євросоюзом, – мають перевірити і показати нам, яким є наше суспільство, що в ньому ми живемо. Коли ж ми говоримо про страхи віруючих людей, то, справді, під вступом до Євросоюзу їх поширюється багато. Але жодні кордони, жодні колючі дроти, жодні  асоціації не можуть вплинути на ті правдиві засади, які живуть у кожній християнській конфесії. Тому нам важлива насамперед спокійна, виважена дискусія. Ми маємо скористатися шансом, який нам дарує Всевишній, і прийняти зміни. А ця дискусія, цей виклик вже нас змінює, бо спонукає задуматися про долю нашого народу і його майбутнє. У підсумку, ми маємо необхідність, щоб християнство стало будівничою силою українського суспільства.»

Ярослава Федорів, 
викладач НаУКМА

 

Повідомили в Центрі академічного душпастирства Київської архиєпархії
www.academchaplaincy.org.ua

ПУБЛІКАЦІЇ

Митрополит Володимир Стернюк. Двадцять років від дня смерті29 вересня

Сьогодні двадцять третя річниця із дня смерті митрополита Володимира Стернюка. Про його життя і діяльність у цій статті.

АНОНСИ