АКТУАЛЬНО

«Наша мрія під назвою "Ключик до розуму, душі і серця" – виховувати дітей через музику», – сестра Єфросинія-Надія Сеник

Вівторок, 10 липня 2018, 12:43
Уже 10 років сестра Єфросинія-Надія Сеник у дитсадку «Ангелятко» в Дрогобичі допомагає закладати «зернята» важливих християнських і національних цінностей в маленьких українцях. Їх закріплює ще й музична активність, яка допоможе малечі бути не тільки музичною, а й виробить навики, необхідні в сучасному ритмі життя. Отож про основні цілі й діяльність проекту та його візії розповіла Департаменту інформації УГКЦ сестра Єфросинія-Надія.

Про мету й ідею проекту

Мета нашого проекту – розвиток дітей за допомогою музики. Розвиток триєдиної складової людини: розумових здібностей, формування емоційного інтелекту та духовне виховання дошкільнят за допомогою музики.

Крім цього, ми прагнемо втілювати ще одну ідею завдяки цій ініціативі – поширювати культуру благодійності, щоб люди матеріально підтримували не лише «сумні» чи «трагічні» (термінові) проекти (ситуації), а й добрі та позитивні з довготривалою перспективою.

На жаль, люди інколи не розуміють, що якщо твій знайомий починає якусь певну добру справу, то ти маєш його підтримати, а не просто стояти осторонь і думати, чи вдасться задумане, чи ні.

Я працюю в садку «Ангелятко» з початку 2008 року, тобто 10 років. Задум щодо виховання діточок за допомогою музики виник у 2010–2011 роках. Я спочатку не знала, що у світі вже є подібні проекти. На одному з курсів для лідерів католицьких шкіл дізналася про методики, наявні у світі. Наприклад, в Польщі існують такі садки. Проте потрапити до них нам, на жаль, так і не вдалося. В Україні я не знайшла музичного закладу дошкільної освіти, однак є музичні центри, зокрема в Києві.

Про реалізацію своєї мрії та мрії батька для добра інших

Своєю історією я якось вирішила поділитися з іншими на сторінці у Facebook. Адже цього місяця, точніше 4 липня 2018 року, минуло 9 місяців від дня трагічної смерті мого батька і стільки ж відколи стартувала робота над проектом відкриття музичної групи в дитсадку «Ангелятко». 

Раптова втрата батька та спогади про нього в колі рідних спонукали мене переосмислити життя, а також дали поштовх реалізувати не лише мою, а й батькову мрію – мати можливість розвивати музичні здібності в діток та навчати їх музиці.

Напевно, цей приклад тата – дати іншим те добро, якого ти не зазнав у дитинстві – сильно закарбувався в моїй свідомості.

Коли на курсах для лідерів католицьких шкіл у Польщі в липні 2011 року потрібно було описати те, що я б хотіла бачити у своєму закладі освіти за 5–10 років, я, не довго думаючи, описала дитсадок, в якому музика лунала б весь день і діти ознайомювалися б в ігровій формі з нотною грамотою й основами музикування. Тренерові, який сам любив музику, сподобалася моя ідея, і він сказав, що такі методики вже існують у світі. Тоді я вперше ознайомилася з теорією музичної аудіації Е. Гордона. Мрія дозрівала шість років. Потрібні були однодумці й… кошти.

З Божою допомогою знайшлися однодумці, які тепер є членами нашої команди проекту, та вдалося подолати відбір на платформі спільнокошту «Великі ідеї». Й ось, починаючи з 15 червня, коли наш проект стартував онлайн, мрія під назвою «Ключик до розуму, душі і серця» щодня об’єднує все нових прихильників та жертводавців.

Про завдання музичного виховання

Ми мали нагоду дізнатися та ознайомитися зі знаннями й напрацюваннями не лише українського, а й зарубіжного досвіду щодо музичного розвитку дітей. Поки зупинилися на музично-педагогічній концепції К. Орфа, системі музично-ритмічного виховання Е. Далькроза та музичній аудіації Е. Гордона. Варто зауважити, що активно використовуватимемо спадщину і надбання саме дитячого українського фольклору (народної творчості) та твори українських класиків.

У своїй діяльності та праці ми поставили перед собою низку завдань: збагачувати музичні враження в діток, викликати інтерес до музичних іграшок і навчати грати на музичних інструментах, а також розвивати уяву, творчість, стимулювати до імпровізації.

Важливо розуміти, що ці навики допоможуть згодом дитині краще поводитися в соціумі, розуміти взаємодопомогу, заохочувати виявляти свою індивідуальність і неповторність.

Потрібно додати, що в цьому проекті задіяні люди, які поділяють духовні цінності нашого закладу, а також професіонали своєї сфери діяльності. Згодом плануємо поділитися цим досвідом з іншими садками через семінари, тренінги, воркшопи про те, як музика може бути інтегрована в навчальний процес діток (зокрема віком від 3 до 6 років).

Підтримати проект і дізнатися додаткову інформацію ви можете тут: biggggidea.com/project/klyuchik-do-rozumu-dushi-i-sertsya/

 

Довідка

Сестра Єфросинія-Надія Сеник – народилася в смт Чернелиця, Городенківського р-ну, Івано-Франківської обл. Після закінчення Прикарпатського університету (факультет романо-германської філології) у 2004 році вступила до Згромадження сестер святого Йосифа ОПДМ УГКЦ. У 2008 році призначена до служіння у Дрогобичі, де виконувала обов’язки вихователя в Благодійному греко-католицькому дитсадку «Ангелятко», засновники якого парафія Пресвятої Трійці (м. Дрогобич) та Згромадження сестер святого Йосифа. З серпня 2010 року – директор цього закладу. У 2014 році здобула другу вищу освіту – організатора дошкільної освіти в Київському національному педагогічному університеті ім. М. П. Драгоманова.

У дитсадку «Ангелятко» на липень 2018 року нараховується 52 вихованці. Персонал – 14 осіб. Поруч із сестрами-монахинями працюють миряни. Сестри забезпечують адміністративний, методичний та духовний провід закладу. Отці з парафії Пресвятої Трійці у спільній каплиці дитсадка і сестер щотижня служать Божественну Літургію для дітей та працівників.

Матеріальне забезпечення закладу здійснюється через пожертви батьків на утримання дітей і дотації парафії Пресвятої Трійці.

 

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...