АКТУАЛЬНО

П’ять цікавих фактів про Собор Вишгородської Богородиці

П'ятниця, 28 листопада 2014, 11:35
1. Це одна з найстаріших громад на території Київської архиєпархії. 1985 рік сколихнув політичне життя України. У Вишгороді теж активізувалися патріотично налаштовані громадяни. У грудні 1989 р. утворюється вишгородський осередок Української Республіканської партії (УРП). На зборах його ініціативна група висунула пропозицію про створення у Вишгороді греко-католицької церкви.

Це і стало основою для початку діяльності з організації церкви. У січні 1990 року визначилися із священиком: ним погодився стати київський греко-католицький монах чину студитів отець Валерій Шкарубський. У березні 1990 року розпочалися богослужіння у Вишгороді на квартирі Богдана Павліва. Квартирне приміщення було затісним, тому Великодню Службу 1990 року вирішено було відправити в приміщенні Товариства української мови імені Т. Шевченка “Просвіта” (вул. Грушевського, 1), а освячення пасок – на подвір’ї біля будинку. Після цього служба проводилася в цьому приміщенні не тільки в неділю, а й в інші дні. Церковна громада почала діяти.

2. Спочатку новостворена парафія носила ім’я Святого апостола Андрія Первозванного.

У січні 1991 року була виділена земля під будівництво церкви у ямі-яру, що розташовано біля готелю ГЕС. На Зелені свята 1991 року був освячений Хрест, встановлений на місці будівництва церкви. На цю урочисту подію приїхав Блаженніший Мирослав-Іван Любачівський, який дав назву церкви на честь Святого апостола Андрія Первозванного. Першим на відведеній для церкви землі був поставлений дерев’яний будиночок, потім – вагончик, придбаний на кошти засновників церкви. Але і він був замалий, тому вирішено було зробити збірно-щитовий будинок. 28 липня 1991 року у цій нашвидкуруч створеній капличці на свято Святого Володимира вже правилася Свята Літургія.

3. На першому храмовому святі громади був присутній митрополит Володимир Стернюк, один із провідників катакомбної Греко-Католицької Церкви у часи комуністичного режиму.

Перше храмове свято – св. Андрія Первозванного відбулось 13 грудня 1992 року. На святі був присутній митрополит Володимир Стернюк, який сам правив службу, побував на заняттях недільної школи.
4 липня 1994 року під час закладання наріжного каменю і освячення його владикою Юліаном на небі, над місцем, де він закладався, всі учасники св. Літургії побачили на небі цікаве явище – хрест, що однозначно було сприйнято як благословення Небесних Сил на святу справу.

4. З церковного хору парафії св. Андрія Первозванного виріс дівочий ансамбль «Коралі».

Перша служба в новому храмі правилась у присутності Владики Михайла Колтуна на храмове свято 13 грудня 1996 року. З цього часу церква почала діяти в повному обсязі. Оформився церковний хор, окрасою якого став дівочий ансамбль “Коралі” під керівництвом Лесі Потоцької. Усі дівчата ансамблю – вихованці недільної школи церкви. Зараз це професійний ансамбль, відомий не тільки у Вишгороді й Україні, але й за кордоном, куди вони виїжджають на концерти та фестивалі.

5. Віддаючи шану вишгородській святині іконі Богородиці Милостивої, храм отримав свою небесну Покровительку.

Служіння в нижньому храмі відбувалися паралельно з будівництвом верхньої частини храму. Нагору перейшли у 2000-2001 рр. У 2003 році були підняті бані й хрести. Проте всередині храму будівництво ще триває. Коли була оформлена в цілому верхня церква, нижня церква залишила ім’я Андрія Первозванного, а весь собор (з верхньою церквою) назвали “Собор Вишгородської Богородиці”.

Більше про Собор Вишгородської Богородиці ви знайдете за посиланням.

pilgrimage.in.ua

 

ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...