АКТУАЛЬНО

«Що принесе цьогорічне Різдво?» Блог Блаженнішого Любомира (Гузара)

Неділя, 05 січня 2014, 21:07
Наближається велике християнське свято – народження Ісуса Христа, прихід Його до нас, людей. Це свято повторюється протягом більше як двох тисяч років.

Христове Різдво за своїм змістом не змінюється. Воно завжди є народженням, приходом воплоченого Сина Божого до людей. А все ж таки кожне Різдво має свою особливість. Це залежить, головно, від обставин, у яких ми його святкуємо. Глянувши у власне життя, ті роки, які милостивий Господь дав мені прожити, твердо в цьому переконуюся.

Думаю, було б корисно кожному з нас... замислитися, як ми переживали Різдво в різний час. Але, напевно, важливіше подумати, яким буде наступне Різдво

Пригадую, як сидячи з родиною за столом під час Святої вечері, – уже після того як усі відмовили належні молитви, обмінялися побажаннями і з’їли просфору,  –  мій батько мав такий звичай згадувати Різдво в різні періоди свого життя. У такий спосіб ми, діти, прислухаючись до батьківських оповідок, пізнавали його життя, ті обставини, у яких він жив. Це тепер для мене особливий спогад.

Думаю, було б корисно кожному з нас робити, як мій покійний батько: замислитися, як ми переживали Різдво в різний час. Але, напевно, важливіше подумати, яким буде наступне Різдво. Ось ми стоїмо вже на порозі святкування. Уже от-от, ще кілька днів, і сідатимемо до Святої вечері, і саме свято Різдва Христового, і Собор Пресвятої Богородиці… Що принесе нам цьогорічне Різдво? Яким ми хотіли б його бачити?

Упевнений, що більшість нашого народу сьогодні хотіла б його бачити як початок змін. Пройшов певний час, не дуже довгий, але все ж таки два десятки років, протягом яких ми готувалися до великого перетворення, бо воно потрібне: ми жили в різних обставинах, відмінних з історичної точки зору, достатньо згадати окупації та переслідування.

Ісус Христос народився як людина, народився таким, як ми. Він свідомо і цілеспрямовано став таким, якими є ми, щоб нам показати, якими ми повинні бути

Сьогодні ми чітко уявляємо собі картину майбутнього, у якому ми б хотіли жити, у якому кожен із нас зміг би справді бути собою, відчувати свою людську гідність. А це дуже важливо, бо Ісус Христос народився як людина, народився таким, як ми. Він свідомо і цілеспрямовано став таким, якими є ми, щоб нам показати, якими ми повинні бути.

Тому ми мріємо про зміни, мріємо позбутися несправедливості, страху й насилля і стати самостійними, свобідними людьми, жити в правді, справедливості, у пошані одне до одного -  у такій системі суспільного життя, якої бажає нам Господь Бог. А Він не хоче, щоб ми терпіли, несли неоправдані  тягарі, жили пригноблені. Ні. Ісус Христос прийшов, щоб ми були собою, щоб ми були такими, якими Він покликав нас до життя і якими хоче нас бачити у нашому щоденному житті, у нашому ставленні до інших людей. Одне слово, Господь хоче, щоб ми жили в нормальних, богоугодних обставинах.

Ось таким може бути в наших мріях прийдешнє Різдво.

+ Любомир

ПУБЛІКАЦІЇ

Десять невідомих фактів про Різдво за Святим Письмом16 січня

Пропонуємо десять цитат про Різдво ГНІХ про, які ви не зауважували на сторінках Святого Письма, які висловив о. Євген Станішевський, фаховий...

АНОНСИ
DEBUG

0.1865
clr:34
cch:-no-
sql:0.1577
csql:0.0000
out: 0.0000
..........
M: 3,312,608
m: 2,973,136