АКТУАЛЬНО

Сумнівна забудова, яка може вартувати столичній владі репутації

Вівторок, 06 червня 2017, 10:50
Попрощалися з Блаженнішим Любомиром Гузаром.

Поки стояли в черзі серед киян, слухали спогади Кардинала, що їх транслювали на великому екрані біля Храму (дуже правильна ініціатива, дякую за цю можливість ще раз почути Його мудрість і історії життєвого шляху).

Серед інших споминів, Блаженніший Любомир з цих архівних кадрів згадував, як прийшов на розмову до тодішнього мера Києва Олександра Омельченка про виділення землі під Патріарший Собор Воскресіння Христового, що став важливим центром для українських греко-католиків, для українства.

Блаженніший з посмішкою в бороду, як то він завжди робив, згадував з екрану, що Сан Санич запитав, чи погодяться на землю на Лівому березі, і глава греко-католиків на то відповів , що головне ‒ то земля під Храм , боротися за географію ділянки вони не будуть (та й розуміли, що на Правому не дадуть)....

Цей Храм ‒ дуже важливий для мільйонів греко-католиків, для пам'яті Любомира Гузара. І мені просто соромно, що прямо біля Собору, попри те, що це були рекреаційні землі заповідника місцевого значення, втулили сумнівну багатоповерхівку. Й попри чисельні обіцянки Церкві зупинитися і не безчинствувати, забудовники, які не зрозуміло як отримали дозвіл на цю «свічку», тягнуть поверхи все вище. 

В приміщенні Собору від такого близького будівництва пішли тріщини. Я знаю, скільки це безчинство намагалися зупинити священики, активісти, деякі мої чесні колеги по парламенту. І їм то обіцяли ‒ і місто, і різні інстанції. 

Сьогодні на прощання з Блаженнішим в повному складі прийшов Уряд, чиновники всіх рангів і віросповідань, представники місцевої влади, вони говорили правильні слова і хрестилися.

Але, колеги, найкращою пам'яттю Великому Українцю і Його Справі буде наша чесність і повернення в законне русло ситуації з заповідником поблизу Храму, який чомусь став черговим будівельним майданчиком Києва. Не можна так.

Я підтримую моїх колег проти сумнівної забудови, яка може вартувати Києву і владі репутації.

Ірина Геращенко, перший віце-спікер ВРУ
glavcom.ua

ПУБЛІКАЦІЇ

«Биківня – наш біль і заклик до пам’яті», – роздуми владики Богдана Дзюраха над Биківнянськими могилами19 травня

Ця гробова тиша для мене говорить більше щось про нас самих, нині живучих їхніх нащадків. Ця тиша свідчить про смертоносну амнезію наших...

АНОНСИ