АКТУАЛЬНО

Вісім думок економа Самбірсько-Дрогобицької єпархії про Церкву і гроші

П'ятниця, 06 жовтня 2017, 12:41
У четвер, 5 жовтня, у прямому ефірі програми «Відкрита Церква. Діалоги» йшла мова про Церкву і фінансові питання. Пропонуємо вашій увазі кілька думок з цієї тематики о. Василя Копичина, економа Самбірсько-Дрогобицької єпархії.

- Якщо Церква багата – це добре, бо вона має багато завдань. Зокрема, ідеться про опіку вбогих, допомогу нужденним, створення катехитичних шкіл. Нам слід позбутися «пролетарського стереотипу», що всі мають бути бідні.

- Я не згідний із стереотипом, що Церква багата, бо наші парафії бідні (матеріально).

- В Україні Церква є неприбутковою релігійною організацією і функціонує за пожертви вірних.

- Церква – це не базар і не супермаркет, щоб запроваджувати цінники. Але потрібно розуміти, що священик живе зі свого служіння.

- У ставленні людей до церковних пожертв дуже багато залежить від священика. Він немов свічник, на якого всі дивляться. Якщо священик зробить щось погане, то це всі бачать і тінь падає на всю Церкву.

- Церковний пенсійний фонд «Покрова» зараз працює стабільно. Усі кошти розподіляються в різні інвестиційні сфери, щоб зберегти їх від інфляції.

- Кожен вкладник фонду «Покрова» може стежити за своїми грішми онлайн і контролювати, як вони працюють.

- Ідея створення церковних підприємств є досить позитивною, але їх розвиток залежить від конкретних особистостей, які вміють це зробити і працюють чесно.

 

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава на інтронізації екзарха Німеччини та країн Скандинавії владики Богдана Дзюраха19 квітня

Бути християнином, приймати хрещення Христове означає бути готовим послужити. Причащатися Його Тіла і Крові означає мати силу здійснити це...