АКТУАЛЬНО

Блаженніший Святослав перед чудотворною іконою Самбірської Богородиці: «Ми не самі в наших стражданнях і бідах»

Четвер, 22 серпня 2019, 09:06
Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав помолився перед чудотворною іконою Самбірської Богородиці у храмі Різдва Пресвятої Богородиці Самбора.

Перед чудотворною іконою Самбірської Богоматері разом із Предстоятелем також молилися владика Ярослав Приріз, єпарх Самбірсько-Дрогобицький, і владика Григорій Комар, єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії.

Під час проповіді до вірних Блаженніший Святослав відзначив унікальність Самбірської Богородиці. «Вона є особливим видимим знаком присутності між нами постаті Пречистої Діви Марії, Божої сили і Божої благодаті. Скільки століть ця ікона тут у Самборі є джерелом сили українського народу! Її, подібно як старозавітний кіот, ховали і знову віднаходили», – сказав духовний лідер українців.

Глава Церкви відзначив, що ми сьогодні, стоячи перед цією іконою, як колись ізраїльський народ крокував із рабства до свободи, пустилися в цю дорогу з дому неволі до свободи, будуючи вільну незалежну державу, захищаючи її кожним життям цвіту українського народу, і можливо, питаємо себе: чи варте наше діло, чи перемога буде за нами, чи нам вартує іти далі, чи вертатися назад? А остаточно питаємо: чи в нашій ході, в нашій борні ми самі? Чи Бог є з нами?

«І сьогодні, стоячи перед чудотворною іконою і слухаючи це слово, звідкіля мені це, що Мати Господа прийшла до мене, Боже слово дає нам відповідь, що ми не самі, ми не покинуті в наших сумах, у наших болях, у наших стражданнях, у наших немочах, наших ранах на душі і тілі, навіть часом у браку злагоди, порозуміння, поєднання. Ми не самі. Нас веде сам Господь. І Пречиста Діва Марія – новозавітний кіот у Своїй іконі – нам ясно про це говорить. Ми не самі. Ми йдемо вперед із нашим Господом», – наголосив Блаженніший Святослав.

Під кінець молебня владика Ярослав подякував Главі Церкви за візит до храму та наголосив, що Блаженніший Святослав гідно продовжує справи своїх великих попередників: митрополита Андрея Шептицького, патріарха Йосифа Сліпого, кардинала Мирослава Івана Любачівського та Блаженнішого Любомира Гузара.

Фото Степан Павлішак

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

Від колиски Згромадження до ясел Ісуса. Згромадження сестер служебниць Непорочної Діви Марії13 вересня

В історії Вселенської Церкви зародження Згромадження сестер служебниць Непорочної Діви Марії найвимовніше виявляє дію Божого...

МЕДІА
Prev Next