АКТУАЛЬНО

Блаженніший Святослав: «В УГКЦ розглядають питання святкування Різдва за григоріанським календарем»

Середа, 06 січня 2016, 16:34
Де-факто велика частина УГКЦ святкує Різдво та інші свята за григоріанським календарем, зокрема в країнах української діаспори. Однак в Україні ми святкуємо за юліанським календарем. На це є свої історичні, дисциплінарні та міжцерковні передумови.

Про це сказав Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, в ефірі радіо «Марія» 6 січня, напередодні свята Різдва ГНІХ.

Блаженніший Святослав розповів про те, що в УГКЦ розглядають питання спільного святкування Різдва за григоріанським календарем, але поки відповіді на нього із перспективи найближчого майбутнього немає.

Глава УГКЦ пояснив, що достеменно невідомо точний день народження Ісуса Христа. Тому в ранніх століттях християнства святкування Різдва було встановлено в день, коли римські погани святкували день народження сонця (коли починає збільшуватися світлова частина дня). «Таким чином християни хотіли наповнити цей день християнським змістом. Бо ж Сонцем світу для християн є Ісус. Тож 25 грудня започатковано святкування Різдва», – пояснив він.

«Ми повинні йти до того, щоб святкувати Різдво та інші нерухомі свята за точнішим григоріанським календарем, як це зараз роблять не тільки католики, а й більшість Православних Церков світу. Це питання має не так догматичний, як дисциплінарний зміст», – продовжив думку Глава УГКЦ, зазначаючи, що з історії відомо, що всякого роду зміни, зокрема календарні, провокували поділи і розколи.

«Я прагну, щоб це питання піднімала не тільки ієрархія, а й миряни. Усе церковне тіло може перейнятися ідеєю святкування нерухомих свят за григоріанським календарем. Крім цього, ця ідея повинна мати екуменічний характер. Ми будемо мати достатньо сили це довершити, коли перехід здійснимо разом із нашими православними братами. Тоді це прихильно сприйметься широким загалом України і не породить нових перешкод для відновлення єдності єдиної помісної Київської Церкви», – сказав Блаженніший Святослав.

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

«Семінаристи iз саксофонами і трубами викликають культурний шок», – керівник оркестру21 травня

При Львівській духовній семінарії діє духовий оркестр, який не лише виступає серед осіб духовного сану, але й несе музику і свою гру до...

МЕДІА
Prev Next
DEBUG

0.1547
clr:53
cch:-no-
sql:0.1229
csql:0.0000
out: 0.0000
..........
M: 3,329,752
m: 2,978,544