АКТУАЛЬНО

Глава УГКЦ Президентові Януковичу: «Візьміть під особистий контроль силові структури в державі»

П'ятниця, 13 грудня 2013, 17:55
Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) під час круглого столу за участю трьох Президентів України, чинного Глави Української держави, провідних релігійних, наукових діячів і трьох лідерів опозиційних сил закликав Президента України Віктора Януковича від УГКЦ та всієї релігійної спільноти не допустити силових протистоянь в Україні.

«Пане Президенте, візьміть під особистий контроль силові структури в нашій державі. Бо кожен крок насильства породжує нову хвилю», – звернувся Глава УГКЦ до Віктора Януковича.

«Від імені Української Греко-Католицької Церкви я б хотів сказати гостре «ні» будь-якому виду насильства. І кожен, хто сьогодні виступає з радикальними закликами до насильства, чи він є під партійними прапорами, чи він у священичій рясі, чи він у погонах, – це провокатор. Гадаю, сьогодні воля народу - не слухати таких і від таких боронитися. Ми все повинні зробити для того, щоб контролювати насильство в державі», – наголосив Предстоятель.

Він відзначив, що тільки за допомогою діалогу можна дійти до порозуміння, бо діалог – це єдина альтернатива насильству. «Тільки діалог може нас урятувати від тої прірви, на межі якої ми стоїмо. Тільки діалог дасть нам можливість опрацювати загальносуспільний і національний проект виходу з кризи, у якій ми опинилися», – сказав Блаженніший Святолав.

Глава УГКЦ пригадав, що «паростки надії на діалог» були на початку цього тижня, проте, за його словами, у ніч на 11 грудня всі ті паростки були зруйновані.

«Я щиро сподіваюся, що більше подібних необдуманих кроків не буде», –  сказав Глава Церкви, при цьому вони дивилися один одному в очі.

Він висловив жаль, що сьогодні наше суспільство «поділене недовірою»: «Ми бачимо, яке ростуть барикади на Майдані, у міру того, як росте недовіра. Люди не довіряють, бояться. Ми зноситимемо барикади, а вони ростимуть ще більшими. Тому, на мою думку (це позиція всього релігійного середовища), ми маємо все зробити для того, щоб не допустити ескалації насильства. Адже там, де говорять гармати, – музи мовчать і діалогу годі чекати.

Предстоятель також згадав про молодь і студентство: «Це та Україна, яка має сьогодні європейське обличчя. Вони народилися в незалежній Українській державі. Вони перші вийшли на Майдан, говорячи про європейське обличчя України. Гадаю, голос молоді має бути вирішальним для всіх, хто сьогодні приймає політичне чи економічне рішення. І сьогодні молодь нам каже, що альтернативи європейському майбутньому незалежна Україна не має», – зазначив Глава Церкви.

Він дуже попросив усіх, від кого це залежить, не тиснути на українську студентську молодь.

«Маємо, на жаль, різні сигнали, навіть на прикладі нашого Католицького університету, що студентами починає цікавитися прокуратура. Студентам телефонують зі Служби безпеки. Це один зі способі тиску на них. Я дуже прошу: зупинімо будь-який вид насильства. Сподіваюся, тоді ми заспокоїмо наших людей. Наша молодь буде почутою і ми зможемо успішно разом вийти з цієї кризи», – наголосив Блаженніший Святослав.

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

«COVчег – благодійна програма, щоб допомогти людям уберегтися від зараження і підтримати тих, хто цього потребує», - о. Андрій Логін07 квітня

У Львові, на базі Шпиталю Андрея Шептицького, в останні дні березня стартував благодійний проєкт Львівської архиєпархії УГКЦ – COVчег. Цей...

МЕДІА
Prev Next