АКТУАЛЬНО

«Господь знову посилає двох пастирів для свого стада… Це великий знак запевнення Його присутності серед нас», - Глава УГКЦ у Стрию

Субота, 24 травня 2014, 20:39
Існує образ, який, на мій погляд, найкраще показує, ким є Бог, в котрого ми віримо. Святе Письмо каже, що Бог є Пастирем. Він, як Пастир, піклується про нас, відчуває наші болі й перебуває з нами. Як Пастир, Він має три важливі риси: божественне душпастирство, тобто турбота про добро своїх овець; Пастир, що збирає овечок у спасенне стадо; Пастир, який годує овець, живлячи їх на найкращих пасовиськах. Маючи такого Бога-Пастиря, ми сповнюємося радістю і надією.

Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час проповіді на Архиєрейській Божественній Літургії 24 травня 2014 року в катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці у Стрию. Глава УГКЦ завітав до свого родинного міста з нагоди інтронізації владики Тараса (Сеньківа) та єпископської хіротонії владики Богдана (Манишина).

Крім цього, як зауважив на проповіді Глава Церкви, цього дня святкується ще й пам'ять двох рівноапостольних просвітителів слов’ян – Кирила і Методія. «Господь вибрав цих двох братів-єпископів і послав їх з проповіддю Божого Слова зрозумілою для слов’ян мовою. Вони розпочали свою місійну діяльність на півдні України – у Криму», – зауважив проповідник.

Див. також: Фоторепортаж

Звертаючись до стрийських єпископів, Першоієрарх УГКЦ підкреслив, що Господь знову посилає двох пастирів для свого стада, зокрема в Стрийську єпархію: «Ми сьогодні урочисто впровадили на престол стрийських єпископів – нового Правлячого архиєрея Тараса (Сеньківа) та хіротонізували нового єпископа-помічника Богдана (Манишина). Це великий знак запевнення присутності Доброго Пастиря серед нас», – зазначив він. За словами Глави Церкви, єпископи мають стати двома руками Христа, який іде шукати своїх загублених овець, потішати, обтирати їхні сльози і збирати в одне стадо.

Наостанок Блаженніший Святослав закликав усіх  помолитися за чесні вибори. А наприкінці Богослужіння відбувся Чин коронування коронами, які благословив Папа Франциск, Ліської чудотворної ікони Богородиці.

Додамо, що участь у Богослужінні взяли: Архиєпископ Томас Едвард Галліксон, Апостольський нунцій в Україні, владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ і Митрополит Львівський, владика Василь (Семенюк), Архиєпископ і Митрополит Тернопільський, владика Володимир (Війтишин), Архиєпископ і Митрополит Івано-Франківський, владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, владика Кеннет (Новаківський), Єпарх Нью-Вестмінстерський, владика Ярослав (Приріз), Єпарх Самбірсько-Дрогобицький, владика Дмитро (Григорак), Єпарх Бучацький, владика Степан (Меньок), Екзарх Донецький, владика Йосафат (Говера), Екзарх Луцький, владика Йосиф (Мілян), Єпископ-помічник Київської архиєпархії, владика Венедикт (Алексійчук), Єпископ-помічник Львівської архиєпархії, владика Євген (Попович), Єпископ-помічник Перемишльсько-Варшавської архиєпархії, владика Михайло (Бубній), Екзарх Одеський, владика Василь (Тучапець), Екзарх Харківський, владика Ніл (Лущак), єпископ-помічник Мукачівської єпархії ГКЦ, владика Віталій Скомаровський, ординарій Луцької дієцезії РКЦ, владика Леон Малий, Єпископ-помічник Львівської архидієцезії РКЦ.

 

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

Десять невідомих фактів про Різдво за Святим Письмом16 січня

Пропонуємо десять цитат про Різдво ГНІХ про, які ви не зауважували на сторінках Святого Письма, які висловив о. Євген Станішевський, фаховий...

МЕДІА
Prev Next
DEBUG

0.1478
clr:53
cch:-no-
sql:0.1154
csql:0.0000
out: 0.0000
..........
M: 3,352,944
m: 2,988,120