АКТУАЛЬНО

«Влада, яка порушує Божий закон, зловживає владою», – Глава УГКЦ

Субота, 14 грудня 2013, 21:41
Влада, яка порушує Божий закон, навіть тоді, коли залишається законною, зловживає цією владою.

Таку думку висловив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) у коментарі Західній інформаційній корпорації, відповідаючи на запитання, чи делегімітизує владу насильство з боку силових органів.

«Гадаю, легітимність влади слід насамперед розглядати з точки зору цивільного права. Законно обрана влада є легітимною. Коли ми бачимо різні зловживання з боку влади, то влада втрачає моральну легітимність, хоча залишається законною. Нам усім варто пам’ятати про те, що основними дороговказами для гідного морального легітимного виконання своїх повноважень є Божий закон. Та влада, яка порушує Божий закон, навіть тоді, коли залишається законною, зловживає цією владою», – пояснив Предстоятель УГКЦ.

Він відзначив, що сьогодні для всього суспільства, зокрема релігійного, «абсолютно неприйнятним є застосування сили як способу вирішення суспільних проблем».

«Тому всі Церкви одностайно закликають вести діалог. Але застосовування сили дискредитує саму ідею діалогу між різними частинами нашого суспільства. Будь-якою ціною ми повинні протистояти насильству й бути відкритими до діалогу», – закликав Блаженніший Святослав.

Глава Церкви висловив переконання, що з ситуації, яка склалася в українському суспільстві, можна вийти мирним шляхом.

 

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

Звернення ВРЦіРО напередодні другого туру виборів Президента України19 квітня

Напередодні другого туру виборів Президента України, який відбудеться 21 квітня 2019 року, Всеукраїнська рада Церков і релігійних...

МЕДІА
Prev Next