Заява з приводу «об’явлень» с. Марії Баран, які поширює о. Антоній Григорій Планчак
Середа, 03 травня 2017, 10:55 Заява Cиноду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ з приводу «об’явлень» с. Марії Баран, які поширює о. Антоній Григорій Планчак
-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Заява ВРЦіРО про геноцид Українського народу, вчинений російськими військами на Київщині
- Заява владики Богдана Дзюраха під час прес-конференції Німецької єпископської конференції
- В Івано-Франківській архиєпархії провели Дні богопосвяченого життя
Із 2004 року у двох монастирях УГКЦ – Святого Теодора Студита, що знаходиться в с. Колодіївка Підволочиського р-ну Тернопільської обл., та Введення в храм Пресвятої Богородиці, що в с. Великі Бірки Тернопільського р-ну Тернопільської обл., поширювалися для богопосвячених осіб і мирян т. зв. «об’явлення» і «послання». У цих монастирях стверджувалося, що одна із сестер, Марія Баран, «чує голос» Бога Отця, Бога Сина, Бога Духа Святого, Пресвятої Богородиці та окремих святих. Деякі «послання» записував о. Антоній Григорій Планчак, який підтверджував їх вірогідність і походження від Бога, не маючи на це ніякого права і повноваження.
Протягом 2005–2015 років у згаданих монастирях було проведено кілька канонічних візитацій, під час яких виявлено багато порушень монашої дисципліни, порядку і було вказано шляхи усунення цих порушень. Проте ані тодішні настоятелі, ані більшість ченців і черниць не прислухалися до вказівок церковної влади.
Для з’ясування і вирішення складних питань та проблем у цих монастирях у 2015 році з благословення Блаженнішого Святослава, Глави і Отця УГКЦ, була здійснена ґрунтовна канонічна візитація, яку провели три єпископи: Михайло (Бубній), Екзарх Одеський, голова Патріаршої комісії у справах монашества УГКЦ, Йосафат (Мощич), Єпископ-помічник Івано-Франківської архиєпархії, і Теодор (Мартинюк), Єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії. Крім того, для вивчення змісту й правдивості «об’явлень», «голосів» і «послань» Блаженніший Святослав, за порадою Римської Апостольської Столиці, створив був спеціальну комісію з фахівців у цих питаннях, яку очолювала с. Наталія Мельник, генеральна настоятелька Згромадження сестер Пресвятої родини, голова Ради вищих настоятельок інститутів богопосвяченого життя УГКЦ. У своїх дослідженнях комісія керувалася критеріями, які визначені спеціальним документом Конгрегації у справах доктрини віри 1978 року, що був опублікований у 2011 році.
Вищезгадані групи фахівців, виконуючи поставлене перед ними завдання, виявили в обох монастирях факти великого зловживання духовним саном, що призвело до шкідливих наслідків для духовного життя, психічного і фізичного здоров’я багатьох людей. Комісія не виявила жодних ознак того, що «об’явлення», чи «голоси», с. Марії Баран та інших сестер Монастиря Введення в храм Пресвятої Богородиці мають надприродне походження. Натомість було стверджено, що ті, хто їх поширює, маніпулюють поняттями чернечого послуху та духовного проводу. Підтвердженням цих висновків є також дослідження, що не один раз проводилися упродовж останніх десяти років.
Тож прагнемо повідомити духовенство, монашество і мирян нашої Церкви, що ці «об’явлення» суперечать вірі та навчанню Церкви і монашій традиції. Застерігаємо всіх вірних від їх використання для особистого духовного життя чи передавання іншим.
Подаємо до загального відома, що с. Марія Баран і о. Антоній Григорій Планчак не можуть більше від імені Церкви надавати духовний провід вірним і розповсюджувати будь-які «об’явлення» чи «послання».
Вважаємо, що з боку церковної влади було б неприпустимим замовчувати ці зловживання. Від імені Української Греко-Католицької Церкви просимо пробачення у всіх тих, хто постраждав від обману «об’явлень» чи кому було завдано духовної кривди або шкоди психічному чи фізичному здоров’ю.
Ближчим часом буде вжито низку заходів для впорядкування життя та діяльності цих двох монастирів відповідно до церковних законів і монаших правил та надано необхідну допомогу богопосвяченим особам, які бажають провадити монаше життя, налагодити відповідну чернечу духовність і дисципліну.
Запевняємо всіх, що ті кроки, які церковна влада зробила чи робить щодо згаданих монастирів, спрямовані на добро і захист людської гідності як членів самих монаших спільнот, так і тих, що звертатимуться до цих богопосвячених інституцій по духовний провід.
Закликаємо вірних до молитви за згадані монастирі, що переживають ці труднощі, за Боже благословення для всіх, хто пов’язаний із ними, за благодать Святого Духа для подальшого розвитку східного чернецтва в нашій Церкві.
Від імені Синоду Єпископів
Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ
† СВЯТОСЛАВ
Дано в Києві,
при Патріаршому соборі Воскресіння Христового,
у день Святого ісповідника Мартина, Папи Римського,
27 квітня 2017 року Божого
- Архиєпископ Ґаллаґер зустрівся у Києві з Блаженнішим Святославом20 травня
- Самбірсько-Дрогобицька єпархія УГКЦ приймає вимушено переселених осіб і стає осердям волонтерського руху для місцевих мешканців. Фільм20 травня
- Про біженців як трагедію українського народу ХХІ століття говорили у Філадельфії20 травня
- Глава УГКЦ у 86-й день війни: «Молімося разом за припинення цієї війни і за мир у нашій Батьківщині»20 травня
- «Перша церковна делегація такого високого рівня, що відвідала Україну в час війни»: польські єпископи у Києві, Ірпені та Бучі19 травня

«Від нашої ефективності сьогодні залежить не тільки добробут людини, а й навіть її життя», – отець Любомир Яворський19 травня
«Основна роль Церкви в усі часи – душпастирське служіння, у якому вона дбає про душу людини. Але війна дуже "підсвітила" соціальне служіння...
-
Самбірсько-Дрогобицька єпархія УГКЦ приймає вимушено переселених осіб і стає осердям волонтерського руху для місцевих мешканців. Фільм
-
Глава УГКЦ у 86-й день війни: «Молімося разом за припинення цієї війни і за мир у нашій Батьківщині»
-
Глава УГКЦ у 85-й день війни: «Весь світ сьогодні бачить справжню волю України – бути вільною, незалежною державою»
-
Секретар у справах стосунків Святого Престолу з державами зустрівся з єпископами УГКЦ
-
Глава УГКЦ у 84-й день війни: «Усе більше відчуваємо, що Україна здатна вистояти в цій нерівній війні, бо сам Бог на нашому боці»
-
«Господь утре сльози матерів України тоді, коли остатній ворог буде вигнаний з нашої Батьківщини», – Глава УГКЦ у 83-й день війни
-
«Захисники Маріуполя вчать нас залишатися людьми навіть за найгірших обставин», – владика Борис Ґудзяк до випускників Університету Нотр-Даму
-
Глава УГКЦ у 82-й день війни: «Цінна порада може врятувати людське життя»
-
Владика Борис Ґудзяк став почесним доктором Католицького університету Америки
-
Глава УГКЦ у 81-й день війни: «Прошу всіх інтелектуалів світу: не мовчіть!»
-
«Нехай Господь навчить нас бути милосердними до грішників і небайдужими до їхнього порятунку», – Глава УГКЦ у 80-й день війни
-
«Війна – це бунт проти самого Бога, проти Його задуму світу, перекреслення цінності людського життя», – о. Юрій Щурко
-
Глава УГКЦ у 79-й день війни: «Сьогодні, призиваючи покров Пречистої Діви Марії, особливо молимося за наших померлих воїнів»
-
Глава УГКЦ у 78-й день війни: «Молимося за військовополонених, які переживають знущання і насилля через те, що до їхньої хати прийшов ворог»
-
Глава УГКЦ у 77-й день війни: «Боже, Ти, що приходиш до нас сьогодні в обличчі недужого, дай нам силу Тобі належно послужити!»