АКТУАЛЬНО

Заява ВРЦіРО у зв’язку зі звинуваченнями МОЗ у поширенні COVID-19 у західних областях України

Четвер, 06 серпня 2020, 09:09
Заява ВРЦіРО у зв’язку зі звинуваченнями МОЗ у поширенні COVID-19 у західних областях України.

ЗАЯВА
Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій
у зв’язку зі звинуваченнями МОЗ у поширенні COVID-19 у західних областях
України

Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій змушена відреагувати та публічно спростувати чергові узагальнені звинувачення міністра охорони здоров’я України Максима Степанова в нібито поширенні коронавірусної хвороби COVID-19 у західних областях України через діяльність релігійних громад. 

Від початку карантину в Україні Церкви і релігійні організації в цілому вживають необхідних заходів щодо безпечного проведення богослужінь, інших релігійних заходів та своєї соціальної діяльності. Багато релігійних громад організували онлайн-трансляції своїх богослужінь, а допуск вірних у храми і молитовні будинки відбувається за умови наявності захисної маски, з дотриманням рекомендованої урядом дистанції та використанням антисептичних засобів.

Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій закликає керівництво МОЗ України припинити практику узагальнених звинувачень на адресу всієї релігійної спільноти, натомість зосередивши увагу на впроваджені більш ефективних заходів, щоби зменшити ризики інфікування наших співгромадян у місцях найбільш активних соціальних контактів: громадському транспорті, закладах торгівлі, банківських і державних установах, розважальних закладах та інших місцях скупчення людей.

ВРЦіРО відкрита до діалогу з МОЗ заради того, щоби в подальшому не вживалися узагальнені публічні звинувачення щодо релігійної спільноти, а ризики усувалися через ефективну практичну взаємодію. Релігійні діячі різних конфесій також запевняють, що продовжують молитися за подолання епідемії COVID-19 та здоров’я лікарів, які перебувають на передовій цієї боротьби. Переконані, що лише в порозумінні та взаємодії українське суспільство здатне ефективно протистояти виклику пандемії.

vrciro.org.ua

ПУБЛІКАЦІЇ

Митрополит Володимир Стернюк. Двадцять років від дня смерті29 вересня

Сьогодні двадцять третя річниця із дня смерті митрополита Володимира Стернюка. Про його життя і діяльність у цій статті.

МЕДІА
Prev Next