АКТУАЛЬНО

Ієромонах Мелетій Батіг став почесним громадянином м. Бар на Вінниччині

Середа, 20 вересня 2017, 14:44
Міська рада міста Бар на Вінниччині Почесним громадянином міста обрала пароха греко-католицької парафії Різдва Пресвятої Богородиці Мелетія Батога.

Як інформує Барська міська рада, ієромонах Мелетій Батіг є засновником та багаторічним настоятелем барського монастиря Святого Івана Хрестителя отців василіан, а з осені 2016 року служить парохом барської парафії Різдва Пресвятої Богородиці.

Родом Микола Батіг (мирське ім’я о. Мелетія) із Галичини. Закінчивши Львівський політехнічний інститут за спеціальністю «Експлуатація автомобільного транспорту та організація перевезень», отець Мелетій працював на виробництві. Одночасно в часи богоборчої радянської влади майбутній ієромонах навчався в підпільній школі отців василіан. Згодом був висвячений на священика і таємно провадив душпастирську діяльність.

У 90-х роках минулого століття отець Мелетій приїхав до Бару на Вінниччині. Він побачив залишки зруйнованого будинку колишньої школи отців василіан, яка діяла в місті в XVII-XIX ст., s вирішив, що ця споруда має бути відроджена. На той час будинок, де колись була і вечірня трудова школа, і районний краєзнавчий музей, і ще багато різних установ, сильно постраждав від пожежі та стояв пусткою.

Відтак отець Мелетій розпочав реконструкцію споруди, водночас формуючи d місті релігійну громаду. Минуло 22 роки, і сьогодні храм вражає своєю красою. Наразі, крім служіння церковного, парох займається благодійністю в лікарнях, школах, товариствах інвалідів. З його ініціативи облагородили могилу Українських січових стрільців на старому православному цвинтарі тощо.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами  www.osbm.in.ua

ПУБЛІКАЦІЇ

«Це велика історія» – владика Йосафат Мощич про 200-літній ювілей Катедрального Собору в Чернівцях01 червня

Владика Йосафат Мощич, єпископ Чернівецький, у спецвипуску телепередачі «Інтерв’ю з духівником», з нагоди 200-літнього ювілею...

МЕДІА
Prev Next