АКТУАЛЬНО

Івано-Франківська архиєпархія УГКЦ продовжує допомагати постраждалим від паводка

Понеділок, 22 березня 2021, 12:38
Відгукуючись на заклик Синоду Української Греко-Католицької Церкви, Івано-Франківська архиєпархія УГКЦ спільно з Патріаршою курією в рамках діяльності Антикризового координаційного центру, регулярно здійснює роздачу продуктів харчування першої необхідності для найбільш потребуючих.

Після масштабних повеней, які відбулися в Україні влітку минулого року, в Івано-Франківській області було підтоплено 9157 будинків, зруйновано 117 км автодоріг, загинуло 4 особи. Загалом від паводка постраждало понад 15 тисяч домогосподарств.

«Ця ситуація змусила мобілізувати наші сили та ресурси, щоб спільно допомогти постраждалим, адже в цьому й проявляється справжня християнська солідарність. Основною потребою людей залишається харчування, тому з початком 2021 року ми запустили новий проєкт, щоб забезпечити постраждалих продуктами харчування», – повідомляють в Антикризовому центрі Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

«Ми всі знаємо, що, на жаль, є ціла категорія осіб, які за нормальних умов не мають змоги повноцінно харчуватися, а тим більше в умовах кризи. Тому з благословення митрополита Володимира Війтишина, ми вирішили продовжити діяльність із забезпечення продуктів особам, які зараз найбільше цього потребують», - розповідає о. Тарас Вілюра, працівник Антикризового координаційного центру.

Станом на сьогодні працівникам архиєпархіального управління вдалося доставити 1210 продуктових пакетів постраждалим від паводків і людям в потребі.

Такі комплекти продуктів сформовані з урахуванням базового раціону харчування на місяць. До них увійшло дев’ять найменувань товарів, серед яких: рис, макарони, гречка, сардина консервована, мед натуральний, борошно, чай чорний, горох та олія.

«Цей продуктовий набір для мене є неабиякою допомогою, особливо в цей важкий час, коли на лікування доводиться витрачати майже всю свою пенсію, а допомоги чекати немає від кого, тому що останніх сім років я проживаю сама», - зі слів 84-річної п. Марії, жительки Галицького району.

Додамо, що рік тому архиєпископ і митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин своїм декретом створив Антикризовий координаційний архиєпархіальний центр, який із перших днів свого існування розпочав активне волонтерське служіння для допомоги постраждалим від пандемії коронавірусу, а опісля і від паводків. Ця програма реалізовувалася в цілому ряді соціальних проєктів: допомога лікарям (забезпечення їх засобами особистого захисту та дезінфекції), закупівля апарату ШВЛ, роздача безкоштовних обідів для малозабезпечених верств населення, закупівля будівельних матеріалів та побутової техніки для тих, хто постраждав від червневих паводків і роздача продуктів харчування першої необхідності.

Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава на інтронізації екзарха Німеччини та країн Скандинавії владики Богдана Дзюраха19 квітня

Бути християнином, приймати хрещення Христове означає бути готовим послужити. Причащатися Його Тіла і Крові означає мати силу здійснити це...

МЕДІА
Prev Next