АКТУАЛЬНО

Архиєрейською Літургією у соборі Святого Юра вшанували 30-ліття легалізації УГКЦ

Середа, 18 вересня 2019, 08:11
17 вересня 2019 року в архикатедральному соборі Святого Юра була звершена Архиєрейська Божественна Літургія з нагоди 30-ліття легалізації УГКЦ.

Очолив моління високопреосвященний владика Ігор, архиєпископ і митрополит Львівський. Співслужили з ним владика Володимир, єпископ-помічник Львівської архиєпархії, сотрудники собору та численне запрошене духовенство, в тому числі й свідки події 30-літньої давнини. У спільній молитві єдналися численні вірні – монашество, студенти Львівської духовної семінарії Святого Духа, парафіяни та гості архикатедри.

У цей день згадували 120-ту річницю єпископської хіротонії праведного митрополита Андрея та 30-ліття маніфестації вулицями Львова, що поклала початок відродженню УГКЦ. 17 вересня 1989 року десятки тисяч вірних Української Греко-Католицької Церкви після Божественної Літургії зібралися перед храмом Святого Архистратига Михаїла і вирушили чисельним походом до архикатедрального собору Святого Юра, заявляючи про своє право вільно молитися в лоні нашої Церкви. Ця подія не могла залишитися непоміченою з боку світової спільноти і стала поштовхом до пізнішого виходу УГКЦ із підпілля, легалізації та повернення її храмів.

Зі словом проповіді до вірних звернувся єрм. Севастіян Дмитрух, МСУ. Він пригадав тяжкі випробування, що випали на долю нашої Церкви, вірність її священства та численних синів і дочок, що віддали свої життя задля її свободи. В особливий спосіб звучали слова владики Володимира Стернюка, промовлені до кандидатів у священство в роки підпілля: «Мені не потрібні священики – мені потрібні святі священики, священики-мученики, що готові віддати життя за свою Церкву і свій народ». Мученицький шлях Української Греко-Католицької Церкви увінчався її воскресінням, яке попри великі страждання передрікав праведний митрополит Андрей.

По завершенні Літургії високопреосвященний владика Ігор подякував вірним, що зібралися молитовно вшанувати ювілей відродження УГКЦ.

Пресслужба Курії Львівської архиєпархії

ПУБЛІКАЦІЇ

Звернення Блаженнішого Святослава «Майбутнє нашої Церкви, України і народу залежить від освіти та виховання наших дітей»02 червня

Звертаємося до вас у зв’язку з тим, що згідно з наказом №641 Міністерства освіти та науки України від 18 травня 2020 року, вносяться зміни до...

МЕДІА
Prev Next