АКТУАЛЬНО

Біля Львова облаштовують Стежку митрополита Андрея Шептицького – новий туристичний маршрут

П'ятниця, 06 листопада 2020, 08:42
У лісопарку при в’їзді до Винників, що в передмісті Львова, триває будівництво Стежки митрополита Андрея Шептицького. Це – комплексний об'єкт екологічного та релігійного туризму.

Ідея створення Стежки належить Винниківському міському товариству «Просвіта» інформує пресслужба ЛОДА.

Стежка митрополита Шептицького створюється на місці реально існуючої в природі стежки, яку підготували монахи в 1934 році спеціально для прогулянкових потреб митрополита Шептицького. На той час через хворобу він пересувався лише у візку.

Структура об’єкту складатиметься із оглядового майданчика та стежки, вздовж якої розмістять скульптурні комплекси.

З майданчика відкривається вид на місто Винники та долину Маруньки. Присутні також роздивляться панораму на Церкву Воскресіння Господнього, яку відвідував митрополит Андрей Шептицький. Остання візитація до цього храму відбулася за шість років до смерті, у 1938 році.

Прогнозується, що Стежка буде не лише сучасною формою проведення природоохоронної роботи, а й зручним інструментом популяризації життєвої мудрості митрополита Андрея Шептицького як серед місцевих мешканців, так і туристів.

«Розпочали будівництво ще у 2017 році. За цей час управління капітального будівництва проклало на стежці бруківку, встановило огорожу, здійснило благоустрій території, а також встановило стелли з пісковика. Окрім того, ми встановили тристоронні інформаційні борди. Загальна кошторисна вартість складає майже п’ять з половиною мільйонів гривень», – повідомив керівник управління капітального будівництва Львівської ОДА Павло Терех.

Виконує роботи підрядна організація ПП «Західбуд-плюс».

Організатори планують розкрити постать митрополита через три скульптурні комплекси. Зазначимо, що скульптури, а також освітлення вздовж стежки виконали за благодійні кошти.

«Ідея створення такого комплексу виникла ще у 2015 році. Поштовхом став заклик Блаженнішого Святослава. Під час святкування 150-річчя від дня народження митрополита він звернувся до людей із закликом до кожного заново пізнати постать Андрея Шептицького», – зазначив керівник Винниківського міського товариства «Просвіта» Любомир Білоус.

До роботи над проєктом долучились український скульптор, живописець, графік Юліан-Зенон Савко, а також український архітектор Михайло Федик.

Перший комплекс – молитовне поле «Велет Свято-Юрської гори», покликаний розповісти про духовний шлях Шептицького.

Другий розкриває Андрея Шептицького як провідника українського народу, а останній демонструє його меценатську та благодійну діяльність.

Кожна із точок супроводжується крилатими висловами митрополита.

Маршрут стежки пролягає через «Цісарську криницю», яка була спорудженою у 1826 році. Об'єкт – шахтний колодязь з чистою водою, яка надходить з джерел, через складну систему таємних переходів та галерей.

Туристи та відвідувачів можуть випити свіжої води зі свердловини та перепочити на нижній вхідній зоні, яку обладнають лавками.

«Постать митрополита Андрея Шептицького відіграла важливу роль у громадському, релігійному та політичному житті нашого регіону. Відтак, цей комплекс стане місцем, де молодь зможе краще пізнати його особистість. Висловлюю вдячність за допомогу усім меценатам, які долучились до цього проєкту. Завдяки спільним зусиллям влади та бізнесу нам вдалось створити потужний об’єкт, який ми завершимо уже найближчим часом», - додав заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.

Департамент інформації УГКЦ за матеріалами https://velychlviv.com

ПУБЛІКАЦІЇ

Блаженніший Святослав: «Українська Греко-Католицька Церква як глобальна Церква». Погляд із Рима на 10 років служіння Глави УГКЦ14 квітня

Протягом 10 років Блаженніший Святослав очолює Українську Греко-Католицьку Церкву, найбільшу зі Східних Католицьких Церков свого права....

МЕДІА
Prev Next