АКТУАЛЬНО

Члени батьківських християнських спільнот обговорили потребу створення всеукраїнського об’єднання

Понеділок, 01 жовтня 2018, 17:01
26-27 вересня 2018 р. у Патріаршому домі, що у Львові, відбулася Всеукраїнська зустріч лідерів та духівників осередків батьківської християнської асоціації «Алетея», яку організувала Комісія УГКЦ у справах освіти та виховання. Метою зустрічі було активізувати та розвинути діяльність батьківських спільнот на всеукраїнському рівні. Її учасниками були представники з Краматорська, Покровська, Житомира, Києва, Львова та Тернополя.

Розпочалася зустріч молитвою та духовною наукою о. Івана Мазуркевича, СДБ, який наголосив на ролі батьків у вихованні дітей, про важливе значення як батька так і матері у передаванні християнських цінностей: «Батьки не можуть делегувати свої обов’язки комусь іншому, бо це їхній найосновніший обов’язок. Церква і суспільство тільки повинні допомагати у цьому». За словами отця Івана, у вихованні потрібно уникати винагородження дітей, а навпаки вчити волонтерства, що було занедбано у радянському союзі.

Відтак до присутніх звернулася п. Оксана Кочерган, президент БХА «Алетея», яка говорила  про сім складових батьківського успішного та ефективного лідерства, а саме: пункт призначення, дати згоду, повірити в себе, будувати стосунки, готуватись до іспиту, вчитись та зростати, передавати і впливати. Пані Оксана наголосила на тому, що основне завдання батьків в контексті християнства – прокласти і підготувати шлях, на якому дитина може зустрітись з Ісусом, який покаже їй Бога-Отця, і далі вестиме у слові Святого Духа.

Наступний день розпочався з Божественної Літургії, після чого слово мала с. Христофора Буштин, голова Комісії УГКЦ у справах освіти та виховання, про основну сутність батьківської християнської асоціації.

Учасники зустрічі були поділені на 6 груп, у яких напрацьовувати стратегію розвитку осередків та всеукраїнського об’єднання.

Усі присутні підтримали ініціативу створення об’єднання християнських батьків на всеукраїнському рівні, розуміючи потребу консолідації зусиль батьків в освіті та вихованні задля творення культури партнерства між батьківською спільнотою та освітянами, підтримки освітніх  проектів, які реалізують право батьків на релігійну освіту їхніх дітей, підтримку сімейного світогляду та впровадження в освітній процес християнських цінностей.

 Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами https://www.edu-ugcc.org.ua


ПУБЛІКАЦІЇ

Звернення Блаженнішого Святослава «Майбутнє нашої Церкви, України і народу залежить від освіти та виховання наших дітей»02 червня

Звертаємося до вас у зв’язку з тим, що згідно з наказом №641 Міністерства освіти та науки України від 18 травня 2020 року, вносяться зміни до...

МЕДІА
Prev Next