АКТУАЛЬНО

Бажання єдності має стати дороговказом кожного українця

П'ятниця, 31 жовтня 2014, 11:06
“Розбудити в кожному християнинові щире бажання єдності” – таке завдання поставив перед головами єпархіальних Комісій Української Греко-Католицької Церкви сприяння єдності християн Блаженніший Любомир (Гузар). Під час спільної зустрічі архиєрей також наголосив, що така праця кожного українця має іти в парі з молитвою та відкритістю на Божу благодать, без якої неможливе будь яке починання.

Після цього відповідальні за міжцерковні відносини в УГКЦ зустрілися з папським нунцієм в Україні, архиєпископом Томасом Галліксоном, який наголосив на важливості їхньої праці та закликав брати живий приклад з діяльності Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій, розбудовуючи і розвиваючи такого роду діяльність в усіх обласних центрах України. Учасники зустрічі розповіли архиєпископу про свою працю та поділилися своїм досвідом праці у власних єпархіях.

Цього ж дня голови місцевих екуменічних Комісій зустрілися з секретаріатом ВРЦіРО та Наради християнських Церков. Пан Олександр Заєць (голова правління ГО “Інститут релігійної свободи”) разом з о. Олексою Петрівим представили діяльність цих організацій та розповіли про останні документи, які були прийняті цими міжконфесійними та міжрелігійними структурами.

Увечері в Інституті релігійних наук святого Томи Аквінського у Києві відбувся обмін досвідом та відкрита дискусія з релігієзнавцями та богословами різних конфесій. Такий обмін думками дозволив краще зрозуміти та переосмислити сучасні екуменічні тенденції, як також зауважити вплив сучасної філософії та соціології на Церкву та її діяльність у суспільстві.

На завершення зустрічі в Патріаршому соборі Воскресіння Христового Української Греко-Католицької Церкви відбулася спільна Божественна Літургія, на якій священики разом із мирянами молилися за мир в державі та єдність Христової Церкви.

Наступну зустріч голів місцевих екуменічних Комісії УГКЦ заплановано провести в жовтні 2015 року у м. Івано-Франківську.

Пригадаю, що 29-30 жовтня 2014 року з благословення Блаженнішого Святослава цьогорічна зустріч голів єпархіальних Комісій Української Греко-Католицької Церкви сприяння єдності християн вперше відбулася в м. Києві.

Комісія УГКЦ сприяння єдності християн

ПУБЛІКАЦІЇ

Отець Кирило Селецький – засновник двох монаших спільнот, першого захоронку в Україні, борець з алкоголізмом та просвітитель українців22 вересня

У 2018 році Українська Греко-Католицька Церква відзначає 100-річчя від дня смерті визначного священика Перемиської єпархії о.Кирила...

МЕДІА
Prev Next