АКТУАЛЬНО

Блаженніший Любомир (Гузар): "Нам треба боронитися від шовінізму"

П'ятниця, 30 березня 2012, 14:51
«Націоналізм у дусі патріотизму добрий, коли він є любов'ю до своєї батьківщини, і нам треба боронитися від шовінізму», - сказав Блаженніший Любомир (Гузар) в інтерв'ю газеті “ЗІК”. На його думку, шовіністи ніколи не зізнавалися, що вони є шовіністами. Натомість усі називають себе націоналістами чи патріотами. “Шовінізм - це крайній націоналізм, це ненависть до всіх інших: люблю тільки своїх, а всіх решта ненавиджу. Для ненависті в жодному разі нема виправдання”, - вважає Блаженніший Любомир.
«Націоналізм у дусі патріотизму добрий, коли він є любов'ю до своєї батьківщини, і нам треба боронитися від шовінізму», - сказав Блаженніший Любомир (Гузар) в інтерв'ю газеті “ЗІК”. На його думку, шовіністи ніколи не зізнавалися, що вони є шовіністами. Натомість усі називають себе націоналістами чи патріотами. “Шовінізм - це крайній націоналізм, це ненависть до всіх інших: люблю тільки своїх, а всіх решта ненавиджу. Для ненависті в жодному разі нема виправдання”, - вважає Блаженніший Любомир. На його переконання, там, де є “дрібочка ненависті до ближнього, Бога немає”. Водночас, коли наступають на наші права, ми повинні захищати себе і ближніх. “Але слід бути свідомим, що не можна плекати ненависті та зверхньо ставитися до якогось народу. Надія наша в Бозі, що не буде напасті. Скажімо, найближчий сусід робить мені якусь прикрість - треба шукати способи, як це виправити. Ми маємо виховувати людей у тому, що любити батьківщину - це не є гріх, це обов'язок і завдання. Але не маємо робити свідомої кривди, нікого свідомо не принижувати, нікому не заперечувати його прав”, - наголошує Архиєпископ. Він нагадав, що написав Митрополит Шептицький у посланні “Не вбий”. “Тоді була велика трагедія людей, котрих ми шануємо під іншими оглядами. Були бандерівці, мельниківці та інші — і всі один одного поборювали, навіть убивали. Митрополит Шептицький тоді написав: “Не вбивай, шануй свого брата”... Вони не були людожерами, вони боронили своє, рідне в складних обставинах. Я не скажу, що вони все робили як належить, може, часто переступали межу і робили навіть погані чи злочинні речі”, - наголошує Блаженніший Любомир. Він переконаний, що над нами висить Каїнів гріх. “І це нам мститься до сьогодні - ми досі не здатні одне одного любити й шанувати. Знаєте, як то у нас є: до смерті любить Україну, але не любить українців". На його думку, це типовий наш псевдопатріотизм. "Але треба любити українців, хоч би якими вони були, і старатися їм допомагати бути добрими, а не громити чи бити по голові один одного", - наголошує колишній Глава Церкви.  

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

“Жива парафія буває тоді, коли присутній живий контакт з людьми”, — о. Степан Угрин 14 грудня

Секуляризація, просвітництво та вихід із зони власного комфорту — ці слова отець Степан Угрин, священик Української Греко-Католицької...

МЕДІА
Prev Next