АКТУАЛЬНО

Блаженніший Любомир подякував військовим капеланам за служіння

Вівторок, 23 грудня 2014, 13:44
Архиєпископ-емерит Блаженніший Любомир (Гузар) під час VIII З’їзду військових капеланів УГКЦ у Києві подякував капеланам за служіння.

Духовний лідер українців розповів, що сам він ніколи не служив у війську і ніколи не був капеланом. «Але все-таки хочу поділитися з вами досвідом. Упродовж свого життя мав нагоду зустрічати капеланів українського війська, починаючи від визвольних змагань, від Першої світової війни. Я знав отця Івана Лебедовича, який оповідав мені про своє служіння разом з іншими під час визвольних змагань у рядах українських Січових стрільців, пізніше – Української Галицької Армії. Згадував, як він ще просив благословення митрополита Андрея Шептицького на служіння капелана. Це була Перша світова війна. Сто років тому. Але вже тоді були наші капелани в рядах українських військ. Пізніше також мав нагоду знати капеланів Другої світової війни, які служили українським воякам…» - розповів Архиєпископ-емерит.

«Мені приємно сьогодні бути тут із вами, - звернувся він до капеланів, - бо ви продовжуєте прекрасну традицію. Ви стоїте на раменах своїх предків, продовжуєте йти вгору».

«Нехай милостивий Господь благословить сьогоднішнє покоління капеланів у служінні нашим воїнам. Воїни потребують капеланів, потребують духовної підтримки. Спасибі вам, що ви готові робити це для них», - сказав Блаженніший Любомир.

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава, Отця і Глави УГКЦ, у 19-ту неділю по Зісланні Святого Духа19 жовтня

Сьогодні Христос каже нам, щоб ми так чинили, так ставилися до кожної людини, як ставиться до людини сам Господь Бог. Навіть більше, Він...

МЕДІА
Prev Next