АКТУАЛЬНО

Блаженніший Любомир подякував за привітання

Неділя, 19 серпня 2007, 19:08
"Дозвольте мені скористатися з цієї нагоди, щоб подякувати багатьом добрим, зичливим людям, які у дуже різні способи – письмово, чи через подарунки – звернулись до мене, щоб зробити мені приємність. Особливо дякую усім тим, хто підтримував мене молитвою. Усім вам сердечне спасибі. Я не маю нагоди усім вам подякувати особисто і безпосередньо...
"Дозвольте мені скористатися з цієї нагоди, щоб подякувати багатьом добрим, зичливим людям, які у дуже різні способи – письмово, чи через подарунки – звернулись до мене, щоб зробити мені приємність. Особливо дякую усім тим, хто підтримував мене молитвою. Усім вам сердечне спасибі. Я не маю нагоди усім вам подякувати особисто і безпосередньо, так як би цього хотів, адже у багатьох випадках навіть не знаю усіх своїх добродіїв. Тому хочу хоч у такий спосіб скласти вам подяку за вашу зичливість", – сказав Блаженніший Любомир, Верховний Архиєпископ Києво-Галицький, під час подячної промови в Національному театрі опери та балету України ім. Соломії Крушельницької у Львові. Ці слова Блаженніший Любомир промовив в рамках ювілейного вечору з нагоди 75-ліття його народження і 50-ліття священства.
Відтак у промові Глава УГКЦ говорив про дві теми, які запропонував розглянути. "Рік, у якому я народився – 1933 – це був Святий рік. Церква святкувала 1900-ліття смерті і воскресіння Ісуса Христа. Але це був також рік, у якому Гітлер прийшов до влади, різні держави визнавали незалежність СРСР, а у той ж самий час ця країна морила голодом своїх громадян. Одним словом рік, який заповідав на майбутнє багато нещасть. Але одночасно у цих 75 роках сталося також і багато добра. УГКЦ, яка була у підпіллі, перетривала і завдяки терпінням багатьох мучеників наша Церква і наш народ відродилися", – зокрема сказав промовець. Це стає, за його словами, свідоцтвом того, що мале, слабке може протистояти великому і сильному.
Інша думка була зосереджена на вислові: "У багатьох історичних моментах ми зазнавали поразок не тому, що були сильні наші опоненти, а тому, що ми були слабкі, розділені і розсварені". А завершив свій виступ Блаженніший Любомир словами: "Боже нам єдність подай!"
7 вересня 2008 року у Львові відбулося величне торжество – вірні Української Греко-Католицької Церкви святкували 75-ліття від дня народження і 50-ліття священства Блаженнішого Любомира. Це вже втретє публічно і офіційно було вшановано Предстоятеля УГКЦ з нагоди його ювілеїв: вперше – 2 лютого 2008 року у Ватикані в рамках візиту «Ad limina Apostolorum» греко-католицьких єпископів з України (це святкування відбулося, можна назвати, на рівні Католицької Церкви), вдруге – 2 березня 2008 року у Києві на державному рівні, а свято, яке відбулося 7 вересня у Львові, було заплановане як всецерковне вшанування вірними УГКЦ свого Отця і Глави.

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

«Вірую, поможи моєму невірству!» — проповідь Блаженнішого Святослава у Четверту неділю Великого посту 30 березня

Те, що ми сьогодні бачимо як чудо оздоровлення юнака найкраще нам пояснює апостол Павло, кажучи: «Сила Божа проявляється у моїх немочах»....

МЕДІА
Prev Next