АКТУАЛЬНО

Блаженніший Любомир: «Запитаймо себе сьогодні: чого ми цього року навчилися в митрополита Андрея?»

П'ятниця, 30 жовтня 2015, 14:27
Сьогодні хотів би звернути вашу увагу на поширену американську приповідку: «Усі добрі речі полягають в трьох принципах». Керуючись нею, я прагну розкрити зміст вшанування цього року пам’яті митрополита Андрея Шептицького.

Такими словами звернувся Блаженніший Любомир, Архиєпископ-емерит УГКЦ, до учасників Міжнародного симпозіуму, присвяченого 150-річчю від дня народження митрополита Андрея, в стінах НУ «Львівська політехніка» 30 жовтня.

Блаженніший Любомир пригадав, що цього року Україна вшанувала постать владики Андрея в багатьох куточках країни і в різний спосіб: видання творів Шептицького, книги про його життя, музичні твори та встановлення пам’ятників на його честь. «Я помітив, що у всіх цих способах його вшанування підкреслюється його многогранність. Бачимо, що його вшановують на державному рівні цього року, як державного мужа, покровителя української культури та різних суспільних процесів, важливих для нашого народу», - зазначив він. Та, на переконання промовця, у всіх цих вшануваннях бракує глибокого духовного аспекту особи митрополита. «Це була направду велика духовна постать. Сподіваємося, що незабаром його проголосять святим. Бо релігійні почування та духовність  були основою його життя, - продовжив він. – Тому потрібно не тільки говорити про його світську цінність, а й про його духовне багатство. Бо без цього важко зрозуміти його особу».

На переконання Блаженнішого Любомира, владика Андрей був особою широкого діапазону. Тож чи можна описати його одним словом? «Мені здається, що його можна означити словом «душпастир». Це поняття є важливим у Євангелії. Сам Ісус Христос говорить про себе як про Доброго Пастиря», - сказав він. Адже Митрополит дбав про свою «духовну отару і хоронив її перед нападом різних вовків, а коли хтось загубився – шукав за ними». У своєму житті Шептицький звертав увагу на людську особу, а саме на її гідність та безцінність. «Хотів би підкреслити: ми повинні бути свідомими того, що для нас усіх зробив владика Андрей! А він дбав про людей, особливо про їхні душі», -  підкреслив він.

Наприкінці свого слова Архиєпископ-емерит сказав таке: «Добігає до кінця час вшанування постаті Митрополита на державному рівні. Безумовно, залишаться видані друком його твори, книжки про нього, пам’ятники. Та цього недостатньо. Існує загроза того, що далі про нього забудуть. Нам необхідно зберегти живою пам'ять про нього. А це можна зробити наслідуючи його. Знаємо, що його постать була присутня потрохи всюди в тому, що є добрим. Усе це можна наслідувати. Тож ми повинні сьогодні запитати себе: чого ми цього року навчилися в митрополита Андрея?» - завершив Блаженніший Любомир.

Додамо, завершиться захід 1 листопада Архиєрейською Божественною Літургією в соборі Святого Юра.  Участь у подіях симпозіуму беруть: Митрополит Ігор, Архиєпископ Львівський УГКЦ, о. Богдан Прах, ректор УКУ, владика Ігор (Ісіченко), Архиєпископ Харківський і Полтавський УАПЦ, митрополит Димитрій (Рудюк), Архиєпископ Львівський і Сокальський УПЦ КП, Шейх Саід Ісмагілов, Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма», о. Тадеос Геворгян, настоятель Львівської єпархії Вірменської Апостольської Церкви, Мейлах Шейхет, директор Представництва Американського об’єднання для євреїв України та інші церковні богослови, а також представники влади.

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

«Церква покликана до того, щоб допомогти», - о. Любомир Яворський про ініціативу «Андріїв гріш»07 грудня

13 грудня, у день літургійного спомину святого апостола Андрія Первозваного, уся Українська Греко-Католицька Церква єднається у...

МЕДІА
Prev Next