АКТУАЛЬНО

Блаженніший Святослав: «Дух Святий перебуває дуже близько до кожної віруючої людини»

Вівторок, 25 червня 2013, 09:55
На цьому наголосив Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, під час Божественної Літургії з нагоди 20-ліття утворення Самбірсько-Дрогобицької єпархії та 1025-ліття Хрещення України-Русі, яка відбулася 24 червня, у День Святого Духа, в м. Дрогобичі на подвір'ї катедрального храму Пресвятої Трійці.

Блаженнішому Святославу під час Божественної Літургії співслужили: високопреосвященний Томас Едвард Галліксон, Апостольський нунцій, владика Ігор (Возьняк), Митрополит Львівський, владика Володимир (Війтшин), Митрополит Івано-Франківський, владика Василій (Семенюк), Митрополит Тернопільсько-Зборівський, владика Михаїл (Колтун), єпарх Сокальсько-Жовківській, владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, владика Йосиф (Мілян), єпископ-помічник Київської архиєпархії, владика Тарас (Сеньків), Апостольський адміністратор Стрийської єпархії, владика Дмитро (Григорак), єпарх Бучацький, владика Йосафат (Говера), екзарх Луцький, а також владика Леон (Малий), єпископ-помічник Львівський РКЦ. Участь в урочистому Богослужінні взяли понад 200 священнослужителів, представники монашества, вірні з усіх теренів єпархії та представники державної влади. Вітав гостей владика Ярослав (Приріз), єпарх Самбірсько-Дрогобицький.

Блаженніший Святослав у супроводі єпископів та священиків увійшов процесійно на подвір'я Свято-Троїцького собору, де згодом розпочалася Свята Літургія. Главу УГКЦ привітали наймолодші парафіяни катедрального собору, а Апостольського нунція англійською мовою - молодь.

Потім Верховного Архиєпископа Святослава та владик привітав о. Тарас Гарасимчук, парох катедрального храму. Він наголосив, що присутність Предстоятеля УГКЦ та великої кількості єпископів у цей День Святого Духа особливо важлива. Адже єпископи - це помазанники Святого Духа, спадкоємці святих апостолів.

Під час проповіді Блаженніший Святослав пригадав вірним, що вчора Христова Церква святкувала свято П'ятдесятниці - подію, якою «Отець від віків через Сина Духом Святим живить свою Церкву». За словами Глави УГКЦ, на другий день зелених свят очі Церкви звернені на основну Особу вчорашньої події - Духа Святого - Третю Особу Пресвятої Трійці.

«Він промовляв через пророків. Він ніколи не говорив сам про себе. Він об'явив нам Отця як вічнотекуче джерело. Він об'являє нам Сина Божого. І в цьому Духові людина визнає Христа Господом», - пригадав вірним спасительні дії Святого Духа в історії спасінні людства. Хоча присутність Духа Святого у світі таїнственна, її являє Господь через Христову Церкву. «Духом Святим єпископи навчають Церкви й освячують Божий люд. Духом Святим священики звершують Святі Таїнства», - додав Глава УГКЦ.

Блаженніший Святослав розповів, що був на проголошенні Самбірсько-Дрогобицької єпархії 20 років тому. Тоді майбутній Глава УГКЦ співав у семінарійному хорі Львівської духовної семінарії, яка супроводжувала Богослужіння. Як зазначив Предстоятель УГКЦ, під час тих подій було зачитано грамоту Синоду Єпископів УГКЦ, яка починалася такими словами: «Сподобалося Духові Святому і нам установити на цих землях нову єпархію». Ці слова яскраво засвідчують, що справа розбудови Церкви, а зокрема заснування Самбірсько-Дрогобицької єпархії, яка святкує цього року 20-ліття, є справою Духа Святого.

Наприкінці Отець і Глава Церкви згадав про першого єпископа єпархії - владику Юліана (Вороновського), - який був «посудиною», сповненою Духа Святого. Глава УГКЦ привітав теперішнього єпископа Самбірсько-Дрогобицького - владику Ярослава (Приріза) - з 50-літтям життя та 25-літтям священичого служіння. Блаженніший Святослав побажав єпископові-ювіляру щедрих дарувань Духа Святого, які б допомагали йому у відповідальному єпископському служінні.

Після Божественної Літургії владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду УГКЦ, провів чин віднови хресних обітів, який спільно помолилися усі присутні.

Відтак із подякою звернувся владика Ярослав (Приріз): «Хочу висловити слова вдячності Господеві, який упродовж багатьох років являв на цих землях величні свої діла» (див. повний текст слова). Архиєрей із вдячністю згадав Главу і Отців Синоду УГКЦ, які 20 років тому прийняли рішення створити Самбірсько-Дрогобицьку єпархію. «Ми благодаримо Господа за дар життя владики Юліана (Вороновського), за його молитву та архипастирське служіння», - такими словами згадав владика Ярослав свого попередника на єпископському престолі, який відійшов у вічність 28 лютого 2013 року. Владика подякував Главі УГКЦ за молитовну присутність на святкуваннях із нагоди 20-ліття Самбірсько-Дрогобицької єпархії та 1025-ліття Хрещення України-Русі, а також єпископам, священикам та вірним єпархії, гостям та представникам влади.

Нагадаємо, що Самбірсько-Дрогобицька єпархія УГКЦ була заснована грамотою Блаженнішого Мирослава Івана Любачівського, Глави УГКЦ, від 12 липня 1993 року за рішенням Синоду Єпископів УГКЦ від 16-31 травня 1992 року. Історично єпархія відновилася із давньої Самбірської єпархії, літописні згадки про яку датуються ХІІІ ст. Із ХV ст. вона називалася «Перемишльсько-Самбірська», а в ХVІІ ст. - «Перемишльсько-Самбірсько-Сяноцька».

Першим єпископом став владика Юліан (Вороновський), інтронізація якого відбулася в катедральному соборі Пресвятої Трійці м. Дрогобича 17 квітня 1994 року. У 2006 році єпископом-помічником єпархії призначено владику Ярослава (Приріза), якого 24 грудня 2011 року Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, увів на престол Самбірсько-Дрогобицької єпархії.

Нині в єпархії діє духовна семінарія, в якій виховуються майбутні священнослужителі. Щороку заклад закінчує 10-12 осіб, котрі згодом душпастирюють не лише на території Самбірсько-Дрогобицької єпархії, а й поза її межами.

У Катехитичному інституті вірні навчаються катехитичного та дяківського служіння, а також іконопису. Соціальним служінням займаються священики та працівники єпархіального «Карітасу». При благодійній організації надається духовна та психологічна підтримка дітям-інвалідам, родинам мігрантів, літнім людям. Під патронатом «Карітасу» працює реабілітаційний центр «Назарет» для осіб з алкогольною та наркотичною залежностями, а також спільнота «Наша хата», де мешкають безхатченки.

Фоторепортаж

о. Олег Чупа,
Прес-секретар Самбірсько-Дрогобицької єпархії

ПУБЛІКАЦІЇ

Рівні християнської молитви: молитва тілесна – слова і жести08 серпня

У 13-му випуску відеопроєкту «Блаженніший Святослав: #доступно_про_важливе» Глава УГКЦ роздумував над першим рівнем християнської...

МЕДІА
Prev Next