АКТУАЛЬНО

Блаженніший Святослав: «Катехитичний голод – виклик нам усім, бо це ми маємо нагодувати голодних»

Середа, 24 лютого 2021, 14:46
«Катехитична справа в умовах пандемії постраждала чи не найбільше. Однак не припинилася і не завмерла. Вона набрала нових форм і Церква продовжила бути матір`ю і вчителькою для своїх дітей. Тому дуже прошу передати від мене всім катехитам мою особисту вдячність за те, що продовжили катехизувати і навчати віри наших дітей» – на цьому наголосив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час першої онлан-зустрічі голів катехитичних комісій УГКЦ у всьому світі 19 лютого 2021 року.

Катехизація – це одне з суттєвих завдань Церкви

На початку зустрічі Блаженніший Святослав зауважив, що вона увійде в історію, бо це перша онлайн-зустріч Глави УГКЦ з головами усіх катехитичних комісій нашої Церкви в усьому світі. «Ті нові обставини, які ми часами відчуваємо як кайдани на наших руках, змушують нас вчитися по-новому спілкуватися і по-новому катехизувати. Незважаючи на них та відстань між нами, ми є єдиною Церквою. Усі разом ми творимо спільноту катехитичного служіння у нашій Церкві. Разом думаємо, як у нових обставинах найкраще здійснювати одне із суттєвих завдань Церкви – передавати і навчати віри», – сказав Глава УГКЦ.

Катехизація в умовах пандемії

На думку Блаженнішого Святослава, катехитична справа в умовах пандемії через вимушене закриття катехитичних шкіл та осередків постраждала цього року чи не найбільше. Однак катехити продовжили свою працю. «Тому я хочу висловити величезну вдячність усім нашим катехитам за їх геройське служіння, завдяки якому, незважаючи на пандемію, катехитична справа не припинилася і не завмерла. Вона набрала нових форм, але Церква продовжила бути матір`ю і вчителькою для своїх дітей. Я дуже прошу передати від мене усім катехитам мою особисту вдячність за те, що продовжили катехизувати і навчати віри наших дітей», – сказав Глава УГКЦ.

Говорячи про нові форми катехизації під час пандемії – через інтернет – Блаженніший Святослав наголосив на тому, що, «звичайно, не можна когось виховувати онлайн, і сьогодні нам дуже бракує можливості звичайного катехитичного служіння як впровадження у життя парафіяльної спільноти». Однак онлайн-зустрічі є «можливістю бодай у дидактичний спосіб досягти до тої аудиторії, яка нас чекає».

Також Блаженніший Святослав сказав про успіхи катехизації, яких вдалося досягти попри карантинні обмеження. Зокрема, привітав усіх з реалізацією важливого проекту – написання катехизму для молоді. «Синод Єпископів нашої Церкви офіційно потвердив Катехизм для молоді «Ідемо з Христом». Це унікальна і непересічна подія: на форумі всієї Католицької Церкви ми показали, що, незважаючи на пандемію, ми готові далі катехизувати. І це дуже важливе ствердження», – наголосив Глава УГКЦ.

«Ви дайте їм хліба!»

Говорячи про труднощі через всесвітнє поширення пандемії, Блаженніший Святослав сказав: «Сьогодні важко усім. Локдауни циклічно охоплюють усю земну кулю. У таких обставинах питання «чому?», «як?» і «що буде далі?» викликали у людей духовний голод. Неможливість причащатися збудило євхаристійний голод. І сьогодні ми маємо відчути ще один голод Божого люду – катехитичний, який є великим викликом для нас усіх, бо це ми маємо нагодувати голодних! І не лише у значенні соціального служіння, яке теж дуже потрібне. Однак сьогодні люди часто говорять: на земний хліб ми собі самі заробимо, а ви дайте нам хліба небесного; земної мудрості ми самі навчимося, а ви дайте нам небесної; людське слово наповнює нас з усіх сторін, а ви дайте нам Слова Божого.

На думку Глави УГКЦ, тепер маємо гостру потребу катехизації дорослих, адже сьогодні люди особливо хочуть молитися, думати про Бога і глибше пізнавати свою віру. Дорослі потребують серйозного впровадження в таїнство віри своєї Церкви.

«Відчуваючи цю потребу, я, як і ви, сьогодні теж катехизую – проваджу катехизацію дорослих на нашому "Живому телебаченні", – зауважив Глава УГКЦ. Бо пам`ятаю, що першим катехитом у Церкві і відповідальним за катехизацію є Глава Церкви, у єпархіях відповідальними є єпископи, у парафіях першими катехитами, які мають обов`язок катехизувати, є священники. Усім нам хочу побажати, щоб ми справді адекватно і вчасно змогли відповідати на цю потребу і голод нашого Божого народу. Бо Христос сьогодні каже до нас, як колись сказав до апостолів: «Ви дайте їм хліба».

Наприкінці зустрічі Блаженніший Святослав подякував владиці Давидові Мотюку – голові Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ, та усім катехитам за їх служіння.

Юлія Козіброда

 


ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава на інтронізації екзарха Німеччини та країн Скандинавії владики Богдана Дзюраха19 квітня

Бути християнином, приймати хрещення Христове означає бути готовим послужити. Причащатися Його Тіла і Крові означає мати силу здійснити це...

МЕДІА
Prev Next