АКТУАЛЬНО

Блаженніший Святослав: «Кожному християнину Господь Бог доручає місію – бути ближнім і лікувати зранених в межах Його Церкви»

Неділя, 12 грудня 2021, 20:17
Першим ближнім до кожного з нас є Господь Бог Ісус Христос. В образі милосердного самарянина Він начебто показує свою Божественну місію, задля якої прийшов у цей світ, – донести до кожної людини Божу любов, а відтак вилити на наші рани вино і олію Божої любові, що здатна загоювати наші рани. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час проповіді у храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці Патріаршого дому у Львові у 25-ту неділю після Зіслання Святого Духа.

Разом з Главою Церкви Божественну Літургію в Патріаршому домі молилися власники соціально-відповідального бізнесу Львова та Львівщини.

Предстоятель подякував усім гостям, які прибули на молитву до Патріаршого дому: «Напередодні я думав, як до вас звернутися, і знайшов в апостола Павла ось таку фразу: "Домашні Божі". Це слово дуже підходить до нашої сьогоднішньої зустрічі тут, у Патріаршому домі. Тому, домашні Божі, дуже дякую, що ви, відповівши на наше запрошення, прибули до дому Глави Церкви у Львові».

У проповіді Глава УГКЦ звернув увагу молільників на притчу про милосердного самарянина і зазначив, що головна її думка – це пошук відповіді на питання: хто є моїм ближнім?

Бути ближнім, наголосив Блаженніший Святослав, означає вміти наблизитися до людини так близько, щоб бути здатним чинити милосердя. Бо саме милосердя і робить нас ближніми.

Глава Церкви звернув увагу на важливу деталь притчі: самарянин не залишає пораненого чоловіка край дороги, а бере його на свій транспортний засіб і веде до заїзду, де особисто за ним доглядає, а відтак передає свою місію господарю заїзду, залишаючи йому необхідні ресурси і обіцяючи компенсацію всіх витрат.

«Що символізує заїзд? Ким є його господар? Яку місію він отримує?» – запитує проповідник.

Шукаючи відповідей на ці запитання, Блаженніший Святослав зазначив, що заїздом, куди милосердний самарянин звозить поранених, є Христова Церква. «Саме тому кожен із нас може побачити себе в образі зраненого чоловіка, якого сам Господь приводить до спільноти. Усі ми приходимо до Христового храму, до спільноти людей, щоб оздоровитися, щоб отримати дар Божої любові і побороти власну хворобу, особистий гріх», – сказав проповідник.

А господарем, якому Господь Бог доручає місію бути ближнім і лікувати зранених у межах Його Церкви, на думку ранніх Отців Церкви, є кожен християнин. «Бо кожному з нас Господь Бог залишив своїх два динарії, кожному з нас Він дає заповідь любити Господа Бога всім своїм серцем, всією душею, думкою, силою, а ближнього свого, як самого себе», – наголосив Блаженніший.

Ніхто, на його переконання, не може сказати, що не має ресурсів, щоб бути милосердними до ближнього, бо Господь Бог нам залишив усе необхідне, щоб доглядати потребуючого.

Доглядати ближнього є головною місією, завданням християн у сучасному світі, і ця місія відрізняється від логіки світу – відмежовуватися від проблем інших, ховатися перед їхньою бідою.

Блаженніший Святослав розповів, що нинішнє Боже слово про дари і про місію християн у сучасному світі особисто до нього по-особливому промовляє у храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці Патріаршого дому. Цей храм, як і весь дім, був освячений рівно чотири роки тому – 12 грудня 2017 року, пригадав Глава Церкви.

«За чотири роки склалася дивна Божа історія з нашим домом, бо він справді став заїздом, де Господь збирає дітей нашої Церкви з усього світу і лікує рани. Тут є резиденція Глави Церкви у Львові. Тут проводяться Синоди Єпископів, різні вишкільні та реабілітаційні семінари. А під час пандемії він став домом для медиків, які проживали тут під час обсервації», – розповів Предстоятель.

«У день освячення цього храму ми особливо молимося за наших жертводавців і дякуємо їм за те, що подарували нашій Церкві цей Божий заїзд», – додав Отець і Глава УГКЦ.

На завершення Блаженніший Святослав закликав усіх виявляти милосердя до ближніх, як це робить сам Господь у кожній Божественній Літургії: «Кожна людина потребує Божого милосердя. Тому в Божественній Літургії, Службі Божій, сам Господь приходить, щоб нас доглянути, нам послужити. Але по завершенні Його Служби кожен із нас покликаний іти й чинити так само своєму ближньому. Лікуймо разом рани наших ближніх у наших заїздах!».

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

Заклик ВРЦіРО до єднання та молитви за Україну26 січня

Ми переконані, що силою нашої спільної молитви Всемогутній Господь не попустить звершитися беззаконню та захистить Український народ від...

МЕДІА
Prev Next