АКТУАЛЬНО

Блаженніший Святослав надіслав «листи сопричастя» Патріархам та Верховним Архиєпископам Східних Католицьких Церков

Вівторок, 19 квітня 2011, 11:53
Як повідомили 18 квітня у Канцелярії Верховного Архиєпископа УГКЦ, 7 квітня, у день празника Благовіщення Пречистої Діви Марії, Блаженніший Святослав, вперше після сходження на престол Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви, надіслав «листи сопричастя» до всіх східних католицьких Патріархів і Верховних Архиєпископів.
Як повідомили 18 квітня у Канцелярії Верховного Архиєпископа УГКЦ, 7 квітня, у день празника Благовіщення Пречистої Діви Марії, Блаженніший Святослав, вперше після сходження на престол Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви, надіслав «листи сопричастя» до всіх східних католицьких Патріархів і Верховних Архиєпископів. «Листи сопричастя» були надіслані Його Блаженству кард. Антонію Нагібу, Патріарху Коптської Католицької Церкви, Його Блаженству кард. Емануїлу ІІІ Делі, Патріарху Халдейської Католицької Церкви, Його Блаженству Ігнатію Юсифу ІІІ Юнану, Патріарху Антіохійської Католицької Церкви, Його Блаженству Григорію ІІІ Лахаму, Патріарху Мелхітської Греко-Католицької Церкви, Його Блаженству Нерсесу Бедросу XIX Тармуні, Патріарху Вірменської Католицької Церкви, та новообраному Главі Маронітської Церкви Його Блаженству Бехару Бутросу Раї. «Листи сопричастя» отримали також Верховні Архиєпископи Його Блаженство Морану мор Басілеосу Клеемісу, Глава Сіро-Маланкарської Католицької Церкви, та Його Блаженство Лучан Марешан, Глава Румунської Греко-Католицької Церкви. Для сіро-малабарців «листи сопричастя» були надіслані на ім’я єпископа Боско Путура, Адміністратора Сіро-Малабарської Церкви, яка зараз вибирає нового Предстоятеля після смерті попереднього очільника кард. Варкана Вітхаятхіла. Згідно із стародавньою традицією, голови Помісних Церков, Патріархи чи Архиєпископи, плекали між собою спілкування через відвідини або листи, загальновідомі як «litterae communionis», тобто «листи сопричастя». Прикладом таких відвідин може слугувати недавній візит Патріарха Григорія ІІІ, Глави Мелхітської Греко-Католицької Церкви, до Києва з нагоди інтронізації нового Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава. Щодо листів, то їхній зміст звичайно становили важливі події із життя помісних Церков, про які Голови цих Церков хотіли повідомити своїх співбратів. Із виходом нашої Церкви з підпілля очільники УГКЦ блаженої пам’яті Мирослав Іван (Любачівський) та Блаженніший Любомир (Гузар) підтримували цю традицію, надсилаючи «листи сопричастя» головно після чергових Синодів Єпископів нашої Церкви. У своїх перших «листах сопричастя» Глава УГКЦ, після короткої хроніки перебігу Виборчого Синоду, підтвердження вибору Святішим Отцем, церемонії інтронізації в Патріаршому соборі та аудієнції в Святішого Отця Венедикта ХVI, звернувся до Предстоятелів Східних Католицьких Церков такими словами: «Чудові відносини, встановлені з Вами моїм шанованим попередником, становлять також для мене упривілейований спосіб продовження спільного шляху, обміну досвідом та новинами задля укріплення спільних позицій, які б зміцнили нашу ідентичність у Вселенській Церкві, у світі та в екуменічному діалозі. Плекаю надію, що велика відкритість, виявлена до цього моменту, не лише збережеться, а й розвинеться ще краще».  

Департамент інформації УГКЦ

На фото: Блаженніший Святослав та Блаженніший Григорій ІІІ Лахам під час інтронізації

ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава у 18-ту неділю після Зіслання Святого Духа25 жовтня

Учімося довіряти Богові, бо через довір’я до Нього ми сповнимося Його силою, Він зробить успішним наше життя, професійне служіння і особисте...

МЕДІА
Prev Next