АКТУАЛЬНО

Блаженніший Святослав: «Під час Ісусової молитви ми Божою любов’ю та милосердям обіймаємо одне одного»

Неділя, 28 березня 2021, 22:16
Коли я взиваю до Господа Бога, прикликаючи Його Святого Духа не тільки в особистих потребах, а й у потребах усієї моєї Церкви з усього світу, тоді своєю молитвою я підтримую кожного, хто сумнівається; хто страждає; хто хворіє; хто шукає Бога; хто чується самотнім і покиненим. Тож ми не тільки обіймаємо в молитві Господа Бога, який є на небесах, а й огортаємо одне одного обіймами Божої любові та Його милосердям. На це звернув увагу Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у своєму вступному слові перед Ісусовою молитвою, яку він очолив у неділю, 28 березня 2021 року, у день відзначення десятирічного ювілею інтронізації.

На початку свого вітального слова Глава Церкви привітав усіх на спільній Ісусовій молитві, а відтак зазначив: «Молитва є окремим моментом спілкування людини з Богом. Святий Іван Золотоустий говорить, що коли ми молимося, тоді обіймаємо Бога, який є на небесах. Молитва – це особливий момент, коли Бог торкає людину, а людина своїм словом, життям і серцем торкає живого Бога. Ісусова молитва є особливим способом і прикладом, як спілкуватися з Богом і як дозволити Спасителеві торкнутися нашого серця».

«Тому ми звемо Ісусову молитву молитвою нашого серця. Якщо ви зауважували, вона має дві частини. Спочатку ми взиваємо: "Господи Ісусе Христе, Сину Божий". Після того кажемо: "Помилуй мене, грішного". Це слова, якими єрихонський сліпець кричав до Ісуса, який проходив повз нього. Дві частини цієї молитви, з одного боку, вказують на те, ким є Бог, а відтак визнають правду про те, ким є я, що стою перед Богом», – додав Отець і Глава УГКЦ.

За його словами, Святі Отці радили першу частину молитви промовляти під час вдиху, а другу – на видиху. «Коли ми взиваємо цими словами до Бога, то начебто вдихаємо Божого Духа і даємо можливість Божому імені торкнутися нашої особи, запалити в моєму серці іскорку Божества. Коли я видихаю і в молитві кажу: "Помилуй мене, грішного", то представляю Богові, ким я є насправді. Я є грішник і я представляю Богові всю правду про мене самого», – переконаний ієрарх.

Відтак Блаженніший Святослав пояснив: «Господь Бог  наповнює мене своєю святістю, своїм духом, а забирає в мене мій біль, мої турботи, мої рани. Навіть бере на себе мої особисті гріхи для того, щоб їх знищити і дарувати мені своє прощення».

Блаженніший Святослав зауважив, що Ісусову молитву ми молимося разом. «Ми так глибоко сьогодні роздумували над тим, що ми є глобальною Церквою, яка живе і думає діяти разом як єдине тіло Христове, як єдина спільнота, яка складається з духовенства, монашества і мирян на різних континентах, але в молитві ми є разом. Ми відчуваємо, що ми не тільки думаємо разом, не тільки діємо разом, а й молимося разом. Та спільність у молитві є нашою великою силою. Таким чином ми творимо справжню молитовну глобальну спільноту Української Церкви у великому українському світі», – наголосив Верховний Архиєпископ УГКЦ.

Блаженніший закликав молитися разом, обійняти Господа Бога, стоячи на землі, не тільки Його, присутнього між нами, а й того, що є понад часом і простором на небесах. «Вдихнімо Його Святого Духа і видихнім перед Ним, у Його руки вкладімо все те, що нам сьогодні болить, усе, чого ми потребуємо, усе, про що, як той єрихонський сліпець, хочемо кричати в молитві до Сина Божого, який є разом зі мною», – заохочує духовний лідер українців.

На завершення Блаженніший Святослав закликав усіх вірних помолитися за нього.

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава на інтронізації екзарха Німеччини та країн Скандинавії владики Богдана Дзюраха19 квітня

Бути християнином, приймати хрещення Христове означає бути готовим послужити. Причащатися Його Тіла і Крові означає мати силу здійснити це...

МЕДІА
Prev Next