АКТУАЛЬНО

Блаженніший Святослав під час відкриття провінційної капітули василіан: «Наступний протоігумен повинен бути передусім духовним цілителем»

Понеділок, 10 лютого 2020, 17:33
Святу Божественну Літургію у Брюховичах з нагоди початку провінційної капітули василіан відслужив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у співслужінні з протоігуменом провінції о. Йоаном Школиком, ЧСВВ, членами провінційної управи, ігуменами та капітульними отцями. Капітула триватиме від сьогодні 10 лютого до 14 лютого 2020 року.

У проповіді Блаженніший Святослав  зауважив, що Божественна Літургія найперше є трапезою Божого слова. У різних обставинах нашого життя для нашої духовної поживи ми чуємо саме Його голос.

«Передовсім нашим завданням є свідчити віру. Наше покликання - дати можливість Духові Святому через нас промовляти. Наше завдання - свідчити нашим життям і навіть нашими немочами силу Божого Слова», - наголосив проповідник отцям василіанам.

Глава УГКЦ подякував їм за запрошення: «Я не міг не відгукнутися на ваше  запрошення, бо коли почув його, то зрозумів, що це голос нашої історії». «Маю на увазі, - пояснив він, - історію київських митрополитів Василіанського чину, які свого часу очолювали виборчу капітулу. На наших очах Господь Бог відроджує забуті традиції нашої Церкви. Моя присутність з вами, дорогі отці, має засвідчити, що ваша капітула є загальноцерковною, а не лише вашою приватною справою. Ми будемо сильними лише тоді, коли Глава Церкви зможе опертися на вашу монашу спільноту так, як це було на початках унійного руху в Київській Церкві», - поділився Отець і Глава УГКЦ.   

Духовний батько УГКЦ висловив слова вдячності Василіанському чинові за всі добрі справи, які вони зробили для Церкви у найважчі для неї періоди: «Дякую вам за Крим, за Донбас, за Слобожанщину, за Київ, Волинь. Ваше коріння є набагато глибшим і ширшим, ніж межі Галичини», - сказав він.  

Крім того, архиєрей висловив своє бачення  образу майбутнього протоігумена: «Бачу наступного протоігумена передусім як духовного цілителя, який подбає про глибоке духовне життя кожного члена василіанської спільноти. Великою місією протоігумена буде лікувати рани від вашої духовної боротьби з гріхом».  

Відтак окреслив основні моменти, які, на його думку, є необхідними для духовного оновлення і відродження спільноти василіан. Насамперед, необхідно повернутися до джерел («ad fontes»). Першим джерелом духовного життя є Боже Слово. Той, хто не читає Святого Письма щодня, не може жити автентичним духовним життям.

Другим  важливим джерелом, до якого ми мусимо вертатися, -  це  духовна й аскетична спадщина св. Василія Великого. Ви мусите бути експертами у цій галузі. Нам потрібно сьогодні здійснити переклад усіх правил Василія Великого українською мовою. Нехай вони будуть для вас дороговказом духовного зцілення.

Кожна монаша спільнота усучаснює правила свого монашого життя. Закликаю вас писати Духом Святим у себе на серці кожного дня ті правила, які вам залишив Василій Великий, і ті правила, які конкретизувала для вас свята Католицька Церква сьогодні.

На завершення Блаженніший Святослав запевнив василіанське монашество  у своїй молитовній підтримці. «Нехай Боже Слово пробудить ваше сумління, щоб ви змогли вибрати доброго настоятеля», - побажав їм, наголосивши, що питання постійної формації монашества і духовенства є серед пріоритетів Вселенської Церкви.

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

Постанови Вісімдесят шостої сесії Синоду Єпископів КГВА03 грудня

Постанови Вісімдесят шостої сесії Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ, 27 листопада 2020 року Божого,...

МЕДІА
Prev Next