АКТУАЛЬНО

Блаженніший Святослав передав ікону за підписом митрополита Шептицького монастирю студитів в Обухові

Понеділок, 18 лютого 2019, 19:36
Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав на свято Стрітення Господнього передав монастирю Студійського уставу УГКЦ в Обухові ікону Пресвятої Богородиці за підписом з датою митрополита Андрея Шептицького.

Існує дві ікони Пресвятої Богородиці за підписом митрополита Андрея Шептицького, які у 1914 році митрополит, перебуваючи на засланні в Курську, подарував двом священикам на знак того, що він живий.

Одна ікона була підписана для отця Івана Алексевича, а друга – для отця Мирона Горникевича.

Ці ікони пішли різними шляхами. Одна пізніше опинилася в руках Блаженнішого Святослава і стала основою панагії Глави Церкви. Друга досі перебувала в родині Горникевичів в Австрії.

Нещодавно родина Горникевичів вирішила передати свою ікону УГКЦ. Горникевичі мали тільки єдине прохання – щоб вірні могли її публічно вшановувати.

Родина попросила, щоб Глава Церкви сам визначив, куди передати ікону.

Блаженніший Святослав прийняв рішення передати ікону монастирю Студійського уставу УГКЦ в Обухові. Таким чином сталася цікава подія – дві ікони Богородиці за підписом митрополита Шептицького далекого 1914 року в Курську зустрілися 15 лютого 2019 року в Обухові на Київщині.

Департамент інформації УГКЦ


ПУБЛІКАЦІЇ

«Мрію продавати шопки, аби допомагати вірянам в Донецьку…» — монахиня-майстриня Теодозія20 листопада

Вона вже рік живе в Зарваниці, мріє повернутися до Донецька й майструє різдвяні шопки… у своїй скромній келії. Із с. Теодозією Полотнюк я...

МЕДІА
Prev Next