АКТУАЛЬНО

Блаженніший Святослав: «Шукання єдності Церков – частина ідентичності східного католика»

Субота, 03 жовтня 2015, 19:52
«Ми, католики східного обряду, дійсно відчуваємо, що екуменічне заангажування насправді є частиною нашої ідентичності», – наголосив Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, під час дискусії в рамках одноденного семінару у Ватикані, присвяченого 25-річчю проголошення Кодексу канонів Східних Церков, який у суботу, 3 жовтня 2015 р., організували Папська рада з питань законодавчих текстів і Конгрегація для Східних Церков. Тема зустрічі: «Кодекс Східних Церков. Актуальні проблематики та законодавчий розвиток».

У програмі зустрічі – доповіді щодо різних аспектів життя та служіння Східних Католицьких Церков, зокрема президент Папської ради сприяння єдності християн кардинал Курт Кох доповідав про розвиток екуменічних стосунків у богословській сфері, італо-албанський єпископ Джордж Галларо – про душпастирство вірних східного обряду в умовах еміграції, малхітський єпископ Еллі Бшара Хаддад – про канонічне право й збереження літургійних обрядів.

Саме під час дискусії після доповіді кардинала Коха взяв слово Глава УГКЦ, який відзначив важливість порушених доповідачем тем, зокрема питання автокефалії в українському контексті. Він запевнив, що «шукання єдності між Церквами не є чимось факультативним для католика східного обряду, але становить частину його життя».

Запитуючи про те, яким є «найвідповідніший спосіб для східного католика ангажуватися в цю справу, шануючи відповідні церковні рівні шукання єдності», Блаженніший Святослав представив учасникам зустрічі випадок в УГКЦ, пов’язаний із пропозицією шукання єдності, яка надійшла від Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ. Глава УГКЦ звернув увагу на те, що в Кодексі не передбачено чітких вказівок щодо цього.

Серед інших питань, які обговорювали під час семінару, – ознаки «богословського плюралізму» в ККСЦ, гармонізація між обома кодексами, душпастирська опіка в умовах відсутності власної ієрархії, проблематика, яка стосується приписання до певної Церкви свого права та захисту церковної приналежності.

 

uk.radiovaticana.va

ПУБЛІКАЦІЇ

«Наш народ не склав тест на людяність. Це найбільший біль», — священник, який перехворів коронавірусом27 травня

Кількість інфікованих коронавірусом в Україні перетнула позначку у 20 тисяч — населення невеликого міста, на кшталт Генічеська чи...

МЕДІА
Prev Next