АКТУАЛЬНО

Блаженніший Святослав: «Шукання єдності Церков – частина ідентичності східного католика»

Субота, 03 жовтня 2015, 19:52
«Ми, католики східного обряду, дійсно відчуваємо, що екуменічне заангажування насправді є частиною нашої ідентичності», – наголосив Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, під час дискусії в рамках одноденного семінару у Ватикані, присвяченого 25-річчю проголошення Кодексу канонів Східних Церков, який у суботу, 3 жовтня 2015 р., організували Папська рада з питань законодавчих текстів і Конгрегація для Східних Церков. Тема зустрічі: «Кодекс Східних Церков. Актуальні проблематики та законодавчий розвиток».

У програмі зустрічі – доповіді щодо різних аспектів життя та служіння Східних Католицьких Церков, зокрема президент Папської ради сприяння єдності християн кардинал Курт Кох доповідав про розвиток екуменічних стосунків у богословській сфері, італо-албанський єпископ Джордж Галларо – про душпастирство вірних східного обряду в умовах еміграції, малхітський єпископ Еллі Бшара Хаддад – про канонічне право й збереження літургійних обрядів.

Саме під час дискусії після доповіді кардинала Коха взяв слово Глава УГКЦ, який відзначив важливість порушених доповідачем тем, зокрема питання автокефалії в українському контексті. Він запевнив, що «шукання єдності між Церквами не є чимось факультативним для католика східного обряду, але становить частину його життя».

Запитуючи про те, яким є «найвідповідніший спосіб для східного католика ангажуватися в цю справу, шануючи відповідні церковні рівні шукання єдності», Блаженніший Святослав представив учасникам зустрічі випадок в УГКЦ, пов’язаний із пропозицією шукання єдності, яка надійшла від Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ. Глава УГКЦ звернув увагу на те, що в Кодексі не передбачено чітких вказівок щодо цього.

Серед інших питань, які обговорювали під час семінару, – ознаки «богословського плюралізму» в ККСЦ, гармонізація між обома кодексами, душпастирська опіка в умовах відсутності власної ієрархії, проблематика, яка стосується приписання до певної Церкви свого права та захисту церковної приналежності.

 

uk.radiovaticana.va

ПУБЛІКАЦІЇ

Митрополит Володимир Стернюк. Двадцять років від дня смерті29 вересня

Сьогодні двадцять третя річниця із дня смерті митрополита Володимира Стернюка. Про його життя і діяльність у цій статті.

МЕДІА
Prev Next