Блаженніший Святослав: «У Церкві є кілька засад, які не підлягають питанню децентралізації»
Четвер, 22 жовтня 2015, 09:42 Справи віри і моралі не можуть бути децентралізовані. Кожна окрема церковна спільнота в тій чи іншій країні не може мати свою окрему віру чи свою окрему мораль. Таке переконання висловив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав в інтерв’ю Радіо Виткану, коментуючи слова Папи Франциска про децентралізацію у Церкві.
-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Глава УГКЦ у 131-й день війни: «Прийняття лихої думки рівносильне поразці та капітуляції в боротьбі»
- Глава УГКЦ: «Окупант дивиться на нас темним оком мамони, про яке ще наш Кобзар писав»
- Глава УГКЦ у 130-й день війни: «У свято Матері Божої Неустанної Помочі поручаємо Її помочі і захисту наших моряків військово-морського флоту»
Блаженніший Святослав пояснив, що коли Святіший Отець говорив про децетралізацію, то мав на увазі необхідність розвитку синодальності Церкви. «Святіший Отець гарно озвучив, що означає синодальність Церкви. Він сказав, що Папа не є понад Церквою, що Церква – це Божий люд. Про себе він сказав: я є охрещений серед охрещених, я є єпископ серед єпископів, я є наступник апостола Петра, єпископ Рима – тої Церкви, яка головує над усіма Церквами в любові. Гадаю, це дуже цікавий образ, який намалював Святіший Отець. І говорячи про необхідність такої децентралізації, намагався підкреслити велику відповідальність місцевих єпископів і місцевих єпископських конференцій за життя Церкви в тій чи іншій країні», – зазначив Предстоятель.
За його словами, коли говоримо про децентралізацію в Церкві, то варто вжити слово здорову децентралізацію. На переконання Глави УГКЦ, є кілька засад, які не підлягають питанню децентралізації.
«Найперше, – вважає він, – не може підлягати децентралізації віровчення і мораль. Справи віри і моралі не можуть бути децентралізовані. Поодинокі церковні спільноти в певній країні не можуть мати власну віру чи особливу мораль. Ознакою католицькості Церкви є те, що в цілому світі вона однаково навчає, однаково виконує Божі заповіді і однаково святкує Святі Таїнства. Якби це було децентралізовано, то Церква втратила б свою дуже питому ознаку католицькості. Тут, можливо, було певне непорозуміння, навіть у світських медіа, оскільки питання про децентралізацію прозвучало в контексті Папського Синоду про вчення Церкви щодо подружжя і сім’ї».
Також, продовжив Предстоятель, є ще два аспекти церковного буття, які мають бути збережені для всієї Церкви. Це питання Літургії, зокрема, коли йдеться про Латинську Церкву. Так само, коли мова йде про церковне законодавство, яке у своїй основі має бути єдиним для всієї Церкви, виключаючи, що ті чи інші країни можуть мати свої місцеві звичаї, – це те, що ми у своєму праві називаємо партикулярним правом.
«Тож, гадаю, крок до децентралізації має бути насамперед кроком Святішого Отця і Апостольської Столиці до повноти життя Східних Католицьких Церков. І я сподіваюся, що така синодальна дорога буде цікавою і корисною для Католицької Церкви», – підсумував Блаженніший Святослав.
Повний текст інтерв’ю читайте тут: news.ugcc.ua/interview/.
Департамент інформації УГКЦ
- «Вервиця єднає» від понеділка, 4 липня, до суботи, 9 липня04 липня
- Представництво УВКБ ООН (UNHCR) в Італійській Республіці, Ватикані та Сан Маріно провело захід, приурочений до Міжнародного дня біженця, в українській базиліці в Римі04 липня
- Глава УГКЦ у 131-й день війни: «Прийняття лихої думки рівносильне поразці та капітуляції в боротьбі»04 липня
- Папа Франциск: «Після повернення з Канади можливо, що поїду в Україну»04 липня
- Владику Кеннета Новаківського іменовано апостольським візитатором для українців-греко-католиків в Ірландії04 липня

«УГКЦ, як добра мама, проводжає своїх вірних з України і зустрічає там, куди їх закидає доля», – владика Степан Сус27 червня
Від початку повномасштабного вторгнення мільйони людей в Україні досвідчують важкий досвід – що таке бути біженцем, залишити рідне місто чи...
-
Глава УГКЦ у 131-й день війни: «Прийняття лихої думки рівносильне поразці та капітуляції в боротьбі»
-
Глава УГКЦ: «Окупант дивиться на нас темним оком мамони, про яке ще наш Кобзар писав»
-
Глава УГКЦ у 130-й день війни: «У свято Матері Божої Неустанної Помочі поручаємо Її помочі і захисту наших моряків військово-морського флоту»
-
Глава УГКЦ у 129-й день війни: «У цій гібридній війні ми, як християни, маємо обов’язок: не вступати у діалог зі спокусником, а свідчити правду»
-
Глава УГКЦ у 128-й день війни: «Щоденні злочини проти людяності – це втілення злочинних намірів російського агресора. Як протистояти?»
-
Глава УГКЦ: «Війна показала, хто який християнин і хто який політик в Україні»
-
«Кожний робочий день лікарні починається з молитви в каплиці»: як служить медичний капелан у Новояворівській лікарні на Львівщині
-
Глава УГКЦ у 127-й день війни: «Не можемо сказати: "Я не хочу боротися", – бо це означає віддати себе в руки зла і програти»
-
Глава УГКЦ у 126-й день війни: «Нехай Дух Святий дозволить нам завдяки поміркованості бути добрими, мудрими господарями на рідній землі»
-
Глава УГКЦ у 125-й день війни: «На обличчях захисників України споглядаємо Христову лагідність, які стали покірними аж до смерті»
-
У Торонто відбувся чин інтронізації владики Браяна Байди – єпарха Торонто і Східної Канади
-
Глава УГКЦ у 124-й день війни: «Ворог заперечує наше право на існування, але Бог підготував для нас особливу місію в сучасному світі»
-
Блаженніший Святослав: «Війна – найбільша дурість, яку людина може здійснити, і найбільший злочин проти Бога»
-
«Зупинімо війну разом!» – Глава УГКЦ до сердець мільйонів людей у всьому світі у 123-й день війни
-
Папа Франциск: «Не забуваймо про народ України, де не припиняються бомбардування»