АКТУАЛЬНО

Блаженніший Святослав у Вишгороді: “Ми зараз стоїмо перед цією іконою в особливий момент нашої історії”

Неділя, 19 травня 2019, 16:30
Спаситель приходить до людини для того, щоб її підняти, дати їй силу, зцілити її, повернути її до повноти життя, здійснити всю її надію.

На цьому наголосив Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав у проповіді під час Архиєрейської Божественної Літургії в неділю, 19 травня 2019 року, у рамках щорічної Всеукраїнської прощі до собору Вишгородської Богородиці. Маршрут прощі пролягав від Патріаршого собору Воскресіння Христового УГКЦ у Києві до собору Вишгородської Богородиці УГКЦ у Вишгороді.

“Ми зараз стоїмо перед цією іконою в особливий момент нашої історії. Завтра почнеться (як дехто вважає) новий етап історії незалежної України. Адже новий Президент прийде до влади: для когось - нова надія, а для когось, можливо, - це велика тривога і непевність. Мабуть, із вуст Богородиці сьогодні лунають слова: “Не надійтеся на синів людських, у них немає спасіння”. Лише та людина, яка вірить у Бога і яка плекає надію, має особистий доступ до воскреслого Христа й може уздоровити, надати світло і надію для народу й суспільства. Тому не від зміни лідерів у кабінетах України прийде надія для усіх нас. Надію можемо дати лише ми всі, як ті, що вірять у воскреслого Христа”, - переконаний духовний лідер греко-католиків.

За його словами, попри сучасний активний розвиток суспільства людина все одно часто відчуває себе самотньою й відкинутою, “не здатною бути джерелом надії, ані для себе, ані для свого ближнього”. Проте добра новина якраз полягає в тому, що джерело надії шукає нас.

“Бог є вірним джерелом надії для безнадійних, а також джерелом зцілення для хворих, воскресінням для померлих і повнотою життя для всіх тих, хто прагне повноти людського щастя”, - підкреслив архиєрей.

І згодом додав: “Це підняття й вставання розслабленого є предвісником самого Спасителя і начебто промовляє, що Христос воскрес саме для нас, - пояснює Слово Боже на сьогодні Блаженніший Святослав. - Ба більше, Христос воскрес, щоб узяти за руку кожного, хто очікує. Воскресіння само прийшло до того, хто Його чекає, хто Його потребує, хто на Нього сподівається. Христос підносить того чоловіка і наче показує, що не людина і навіть не ангели, а саме Творець першим робить крок назустріч своєму створінню”.

Нагадаємо, що Вишгородська святиня знаходиться на теренах Центральної України, де поступово відроджується Українська Греко-Католицька Церква. Цим відпустовим місцем в УГКЦ пропонують вірним відкрити духовність і християнську віру через призму нашого обряду.

Департамент інформації УГКЦ


ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава у 24-ту неділю по Зісланні Святого Духа23 листопада

Доступ до зцілення, доступ до священнослужителя, доступ до Святих Таїнств у Церкві є якраз тим моментом, коли Христос торкається, тому має...

МЕДІА
Prev Next