АКТУАЛЬНО

Блаженніший Святослав відвідав Українську католицьку школу у м. Перт Амбой, Нью Джерсі, США

Вівторок, 17 листопада 2015, 14:21
Глава Української Греко-Католицької Церкви у рамках свого візиту до Вашингтона, де він разом із предстоятелями інших Церков освятив пам'ятник жертвам Голодомору, також відвідав Українську католицьку школу Успіння Пресвятої Богородиці, м. Перт Амбой, Нью Джерсі, США.

Парохіяльна цілоденна початкова школа вже 53 роки існує при парафії Успіння Пресвятої Богородиці в місті Перт Амбой і нині є найбільшою цілоденною початковою школою в Америці. Сьогодні у школі навчається 170 дітей різних національностей, від садочку до 8 класу. Діти вивчають стандартні предмети і також мають ранішню молитву, уроки релігії, української мови та історії. Школою опікуються Філадельфійська архиєпархія, сестри місіонерки і отець Іван Турик, який є парохом церкви та адміністратором школи. Отець Іван сповідає дітей, відвідує уроки, а також кожної п’ятниці відправляє Святу Літургію для учнів.

Учителі та учні з нетерпінням чекали на зустріч із Блаженнішим Святославом, бо знали, що почують багато цікавого і повчального. Високий гість прибув до школи разом із Архиєпископом Стефаном Сорокою, Митрополитом Філадельфійським, і отцем Романом Сверданом. У шкільному залі Главу і Отця УГКЦ зустріли діти у вишиванках і з традиційним хлібом-сіллю та віршованими словами привітання. Блаженніший Святослав поцілував хліб і подякував дітям за теплі слова. Особливим дарунком для всіх присутніх була коротка програма, яку підготували учні й учителька Меланія Лоренс, в якій вони розповіли про п’ятдесятилітню історію школи, її успіхи та формування християнських моральних цінностей через католицьку освіту. 

Після завершення програми до дітей із словом звернувся Блаженніший Святослав. Він поділився своїми враженнями про освячення пам’ятника жертвам Голодомору у Вашингтоні, передав усім учням школи Успіння в Америці вітання від учнів зі школи у Зарваниці (Тернопільська область). Діти з неприхованою цікавістю слухали розповідь Блаженнішого про його покликання до священства, найулюбленішу українську страву - борщ, улюблений спорт – футбол, служіння в Україні та Аргентині, зустріч із Папою Франциском, а також задавали різноманітні запитання українською, англійською та іспанською мовами.

Ісус якось казав у Євангелії: "Пустіть дітей, нехай ідуть до Мене, не бороніть їм". Саме ці слова можуть окреслити зустріч Патріарха Святослава з учнями школи, яка проходила в дуже теплій, сімейній атмосфері і на якій наш духовний батько не боронив дітям питати що завгодно. Діти просили молитися за них і їхніх батьків, задавали багато питань, які їх хвилюють, і на кожне питання Предстоятель УГКЦ знайшов відповідь. Для кожного знайшлося добре слово, щира усмішка чи порада. Блаженніший Святослав побажав учням передусім зростати в Христі, жити за девізом, який поміщений на мозаїці при вході до школи і який звучить “Знати, любити і служити Богові", а також попросив усіх молитися за мир в Україні.

Наприкінці зустрічі заключне слово виголосив директор школи Михайло Шпигульський, в якому він подякував Патріархові за історичний візит до школи Успіння Богородиці в м. Перт Амбой. Блаженніший Святослав побажав усім присутнім на зустрічі многая літа та уділив патріарше благословення. Це був справді незабутній час.

о. Іван Турик

ПУБЛІКАЦІЇ

«Капітуляція – це імітація миру і зміна способу завдати ран нашому народу», – Блаженніший Святослав14 серпня

В інтерв'ю «Цензор.НЕТ» Глава УГКЦ Блаженніший Святослав розповів те, як Церква бере участь у житті українців сьогодні. Про зростаючу...

МЕДІА
Prev Next