АКТУАЛЬНО

Блаженніший Святослав висловив співчуття вірним УГКЦ у Канаді

Четвер, 11 жовтня 2012, 11:05
«З великим сумом сприйняли ми звістку, що відійшов у вічність Владика Роман (Даниляк), канонік папської базиліки Санта Марія Маджоре, колишній Апостольський адміністратор Торонтонської єпархії. Він відійшов по вічну нагороду на 82-му році життя, 20-му єпископства. У цей день усі ми, члени нашої Церкви в усьому світі, проводжаємо його у цій пасхальній ході від смерті до вічного життя та молимося до нашого Спасителя, щоб Він прийняв його до своєї небесної обителі, де «душі святих і праведних спочивають» », - йдеться у листі-співчутті Блаженнішого Святослава (Шевчука), до духовенства та вірних Української Греко-Католицької Церкви у Канаді.
«З великим сумом сприйняли ми звістку, що відійшов у вічність Владика Роман (Даниляк), канонік папської базиліки Санта Марія Маджоре, колишній Апостольський адміністратор Торонтонської єпархії. Він відійшов по вічну нагороду на 82-му році життя, 20-му єпископства. У цей день усі ми, члени нашої Церкви в усьому світі, проводжаємо його у цій пасхальній ході від смерті до вічного життя та молимося до нашого Спасителя, щоб Він прийняв його до своєї небесної обителі, де «душі святих і праведних спочивають» », - йдеться у листі-співчутті Блаженнішого Святослава (Шевчука) до духовенства та вірних Української Греко-Католицької Церкви в Канаді. Пригадуємо, що Владика Роман (Даниляк), канонік папської базиліки Санта Марія Маджоре, колишній Апостольський адміністратор Торонтонської єпархії, помер 7 жовтня 2012 року, на 82-му році життя, 20-му єпископства. Похорон єпископа відбудеться у четвер, 11 жовтня.  

Департамент інформації УГКЦ

  Додаток: Владика Роман Даниляк народився 29 грудня 1930 року в Торонто, Канада. Був охрещений в церкві Святого Йосафата, першій, спорудженій українцями у східній частині Канади в 1914 році, яка потім стала катедральною. Здобув вищу філософську освіту в університеті в Торонто, а потім, від 1954 до 1966 року, продовжував богословські студії в Римі, завершивши їх науковим ступенем доктора богослов’я в Папському урбаніанському університеті. Згодом захистив докторську дисертацію з церковного й цивільного права в Папському лятеранському університеті. У 1956 році був висвячений Владикою Іваном (Бучком) на диякона, а 1957 року Архиєпископом-Митрополитом Вінніпезьким Максимом (Германюком) - на священика. Повернувшись 1966 року до Канади, о. Роман був призначений на служіння до катедральної парафії Святого Йосафата в Торонто та канцлером єпархії: виконував ці обов'язки аж до призначення Апостольським адміністратором. У 1973 році Папа Павло VІ призначив його радником Папської комісії перевірки східного канонічного права, і це завдання він виконував до 1990 року, тобто до виходу у світ Кодексу канонів Східних Церков. 16 грудня 1992 року блаженний Іван Павло II призначив о. Романа Даниляка Апостольським адміністратором sede plena Торонтонської єпархії УГКЦ і Титулярним єпископом Нісси. Єпископську хіротонію в травні 1993 року очолив Митрополит Максим (Германюк), а співслужителями були Архиєпископ Стефан (Сулик) та Владика Василь (Філевич). У 1998 року Владику Романа призначено каноніком папської базиліки Санта Марія Маджоре в Римі. Коли стан здоров’я Владики Романа погіршився, він повернувся до Канади. Останні роки провів у рідному місті Торонто, терпеливо переносячи страждання, спричинені тривалою недугою.
ПУБЛІКАЦІЇ

Звернення ВРЦіРО напередодні другого туру виборів Президента України19 квітня

Напередодні другого туру виборів Президента України, який відбудеться 21 квітня 2019 року, Всеукраїнська рада Церков і релігійних...

МЕДІА
Prev Next