Блаженніший Святослав закликав духовенство підтримати будівництво Меморіалу жертв Голодомору в Києві
Четвер, 18 лютого 2021, 10:26 «Плекайте у своїх громадах пам'ять про жертв Голодомору. Нехай усі парафії, священники та вірні нашої Церкви підтримають своїми пожертвами будівництво Меморіалу жертв Голодомору в Києві. Ця лепта буде виразним знаком любові до нашого народу та нашої рідної землі», - цими словами під час щорічного звітного дня у Київській архиєпархії Блаженніший Патріарх Святослав закликав духовенство підтримати проєкт Музею Голодомору в Києві.
-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Глава УГКЦ: «Блаженніший Любомир, як новітній кобзар, залишив нам цілий епос християнської культури, добра, правди та миру»
- Глава УГКЦ з нагоди 150-літнього ювілею Лесі Українки: «Наше завдання – наблизити її постать до кожного українця»
- Блаженніший Святослав: «Катехитичний голод – виклик нам усім, бо це ми маємо нагодувати голодних»
Нагадаємо, що 16 лютого 2021 року в курії Київської архиєпархії відбувся звітний день річної діяльності єпархіальних структур та протопресвітерств. Зустріч очолив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.
Звертаючись до присутніх священників, Глава Церкви наголосив, що духовні особи завжди були тими світичами, які торували вірний шлях людям. «Як і колись, так і сьогодні від нашого духовенства залежить збереження пам’яті про наше минуле, щоб наше майбутнє не повторювало помилок людства, щоб більше не пролилися сльози голодних, безсилих і спраглих людей», - наголосив Патріарх.
Він також закликав, щоб духовні особи були першими у подаванні прикладу збереження пам’яті: «Тому звертаюся до кожного з вас: пам’ятайте про цю гірку правду нашого народу. Говоріть про неї повіреним вашій душпастирській опіці вірним. Навчіть людей берегти своє минуле та навчіть бережливо ставитися до нашої історії. Лише разом, коли об’єднаємося навколо цієї великої справи, зможемо якісно її довершити».
Відтак Глава Церкви закликав духовенство через різні можливі способи розповісти світу про цей проєкт. Важливо, щоб ця інформація поширювалася в Церквах, інтернеті, у соціальних мережах та в месенджерах, завдяки усім новітнім технологіям: «Прошу кожного священника нашої Церкви розповісти своїм парафіянам про Меморіал, присвячений увіковіченню пам’яті жертв Голодомору в Києві. Адже це буде особливе місце пам’яті, молитви та правди», - наголосив очільник УГКЦ.
Нагадаємо, що вже раніше Блаженніший Святослав закликав підтримати пожертвами будівництво Музею жертв Голодомору. Предстоятель УГКЦ наголосив, що збереження пам’яті про жертв Голодомору 1932-1933 років — це святий обов’язок кожного українця і християнина. За його словами, пожертва кожного перетвориться на зерна правди, які допоможуть вийняти із забуття конкретну особу, яка загинула в часи страшного геноциду.
Платформа «Зерна правди» є доступною для благодійних внесків за цим посиланням: ТВОРИМО МУЗЕЙ ГОЛОДОМОРУ. Тут ви знайдете, зокрема, заклик Блаженнішого Святослава щодо підтримки музею. Так ви зможете прорости зерна правди разом з Блаженнішим Святославом. Своєю лептою ви також підтримаєте кампанію Глави УГКЦ – амбасадора Музею Голодомору. Для підтримки вам буде потрібно скористатися простою формою для пожертв.
Додамо, що майбутній Музей не лише збиратиме інформацію про жертв Голодомору, а стане осередком наукової праці і вивчення цього жахливого геноциду. Він також стане центром пам’яті і молитви. «Ми знаємо, як багато людей, рідні яких загинули в часи Голодомору, не знають, де поховані їхні близькі, не мають навіть де за них помолитися, не знають, на якій могилі запалити свічу. Сьогодні є особливим завданням і святим обов’язком кожного з нас зробити все, щоб пам'ять про жертв не згасла. Отож, нехай цей проєкт творення Музею Голодомору стане всенародною справою, а кожен із нас відчує свій обов’язок долучитися до збереження пам’яті і до того, щоб зерна правди в наш час проросли і були збережені для майбутніх поколінь, для наших нащадків», - йдеться на сторінці амбасадора Музею Блаженнішого Святослава.
Пресбюро Київської архиєпархії
- «Покаяння – це не тільки жаль за гріхи, покаяння – це навернення», – Блаженніший Святослав у неділю про блудного сина28 лютого
- «Символ віри»: хто такий Святий Дух?27 лютого
- #ТижденьУГКЦ: візит голови ПМВ до Молдови, вшанування Небесної сотні, 150-літній ювілей Лесі України та дві зустрічі Глави УГКЦ27 лютого
- Глава УГКЦ: «Блаженніший Любомир, як новітній кобзар, залишив нам цілий епос християнської культури, добра, правди та миру»27 лютого
- «Леся Українка каже нам: не закривайтеся в храмах, але наповнюйте суспільство справедливими принципами», – Глава УГКЦ26 лютого

«Символ віри»: хто такий Святий Дух?27 лютого
У 41-му випуску відеопроєкту «Блаженніший Святослав: #доступно_про_важливе» Глава УГКЦ роздумав над восьмим членом «Символу віри»: «І в...
-
«Для злочинців, грішників і тих, які не шукають правди, другий прихід Христа буде страшним судом», – Блаженніший Святослав у катехизі
-
У Львові оцифровують фонди митрополита Андрея Шептицького
-
«Завдання ініціативи "Вервиця єднає" – спільна щоденна молитва вірних УГКЦ у всьому світі», – о. Ігор Яців
-
«Віра у воскресіння Ісуса Христа є необхідною умовою спасіння людини», – Блаженніший Святослав у катехизі
-
«Прощання з колядою» провели в Українській парафії святих Сергія і Вакха у Римі
-
Курси «Дар життя»: говоримо про батьківство у Бозі і наповнення його Духом Святим
-
«Важливо не піддаватися ні скепсису, ні страху», – фахівці Шпиталю Шептицького про COVID-19
-
У Парижі провели Собор єпархії Cвятого Володимира Великого «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ в коронавірусному світі»
-
«Карантин – лакмусовий папірець: він виявив проблеми, визнання яких ми старанно уникали», – психолог Лідія Кондратик
-
Життя у вірі та жертовність були фундаментом служіння Блаженнішого Любомира Гузара
-
Глава УГКЦ: «Мій дідусь завжди казав, що треба шукати в житті те, що ні вогонь не спалить, ані злодій не вкраде. Тому нас вчили вірити в Бога»
-
Про Блаженнішого Любомира говорили у програмі «Добра розмова»
-
«Мудреці бачили людську природу Христа, але вклонялися Йому як живому предвічному Богові», – Глава УГКЦ у катехизі
-
«Чи нам болить теперішній стан роз’єднання?» – владика Богдан Дзюрах під час молитви за єдність християн
-
«Велике свято – це літургійний спомин про велику подію, переживання її щоразу по-новому», – богослов Максим Тимо